امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41849
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 78
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتدپرس، دولت مصر 3 کارمند شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی را بعد از اینکه حدود ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتدپرس، دولت مصر 3 کارمند شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی را بعد از اینکه حدود یک هفته در بازداشت بودند آزاد و سپس از این کشور اخراج کرد.

الجزیره پیش از این گزارش داده بود؛ پس از یک ساعت از قرائت بیانیه فرمانده نیروهای مسلح مصر در خصوص برکناری محمد مرسی رئیس جمهور منتخب، نیروهای امنیتی مصر به دفتر الجزیره مباشر حمله کردند و 28 کارمند آن را بازداشت کردند و پس از مدتی برخی از اعضای آن را آزاد کردند.

از 28 کارمند الجزیره 5 نفر همچنان در بازداشت بودند که 3 نفر دیگر از انها امروز آزاد شده و سپس از کشور اخراج شدند.

«دریه شرف الدین» وزیر اطلاع رسانی مصر نیز گفته بود که شبکه قطری «الجزیره مباشر» در مصر به صورت غیرقانونی و بدون مجوز فعالیت می‌کند.

وی افزود: بسته شدن این شبکه به خواستی مردمی تبدیل شده است و هیچ دولتی در جهان نمی‌تواند بپذیرد که شبکه‌ای ماهواره‌ای بدون مجوز در کشورش فعالیت رسانه‌ای داشته باشد.

قاهره قطر را متهم می‌کند که با استفاده از شبکه الجزیره و جانبداری از گروه اخوان المسلمین در امور داخلی مصر دخالت می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار