امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41859
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هومن جوکار با بیان اینکه سند متمم فاز دوم این پروژه به زودی به امضای نماینده مقیم UNDP و رئیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هومن جوکار با بیان اینکه سند متمم فاز دوم این پروژه به زودی به امضای نماینده مقیم UNDP و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست می‌رسد، اظهارداشت: همه فعالیت‌های متمم فاز دوم پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی قرار است،در بستر زیستگاه انجام شود و چند زیستگاه به عنوان پایلوت در زیستگاه های یوزپلنگ آسیایی انتخاب شده است.

مدیر طرح حفاظت از یوزپلنگ آسیایی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: قصد داریم در هر زیستگاه پایلوت مدل مشارکتی مردم در حفاظت را به وجود آوریم.

وی با بیان اینکه کارکردهای هر کدام از این زیستگاه‌ها متفاوت خواهد بود، گفت: در یک زیستگاه مدل اکوتوریسم،‌ در زیستگاه دیگر مدل مشارکت مدیریت مرتع با مشارکت دامداران، و در مدل سوم قرار است مدیریت شکار پایدار را با مردم محلی انجام دهیم.

جوکار با اشاره به رویکرد جدید به موضوع حفاظت مناطق حفاظت شده، افزود: مردم پیرامون این مناطق باید از تولیدات مناطق حفاظت شده بهره مند شوند.

وی تأکید کرد: در این صورت مردم حامی حفاظت از این مناطق می‌شوند.

مدیر طرح حفاظت از یوزپلنگ آسیایی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: در صورتی که هر یک از کارکردها با موفقیت انجام شود، این مدل‌های مشارکتی در زیستگاه‌های دیگر یوزپلنگ آسیایی و سایر زیستگاه‌های حیات وحش اجرا می‌شود.

جوکار با اعلام اینکه پایداری حفاظت برای سازمان حفاظت محیط زیست مهم است، اظهار داشت: با اجرای این مدل‌های مشارکتی از محصول حفاظت برای مردم استفاده می‌کنیم.
 
وی ادامه داد: محصول حفاظت در یک منطقه می‌تواند زیبایی منطقه و حیات وحش باشد که به عنوان توریسم استفاده شود و در جای دیگر تولیدات گیاهی با مدیریت پایدار، در منطقه دیگر تروفه (نمونه قابل شکار حیات وحش) می‌تواند محصول حفاظت برای مردم باشد.

مدیر طرح حفاظت از یوزپلنگ آسیایی سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: در اجرای مدل مشارکتی در زیستگاه‌های یوزپلنگ آسیایی از تجربیات مشاوران بین المللی و داخلی استفاده می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها