امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41862
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 56
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از آتلانتیک، کنگره آمریکا تا کنون 11 بار اعلامیه جنگ و 11 باز نیز مجوز استفاده از ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از آتلانتیک، کنگره آمریکا تا کنون 11 بار اعلامیه جنگ و 11 باز نیز مجوز استفاده از نیروی نظامی صادر کرده است.

براساس این گزارش، دولت باراک اوباما حمله به سوریه را منوط به مجوز از کنگره این کشور کرده است و در حال حاضر کنگره آمریکا مرکز توجهات جهانی شده است.

نگاهی به تاریخ آمریکا و اعلامیه‌ها و مجوزهایی که از سوی نمایندگان کنگره صادر شده است، نشان می‌دهد که کنگره تا کنون 11 بار اعلامیه جنگ علیه کشورهای دیگر صادر کرده است. کنگره آمریکا همچنین 11 بار نیز مجوز استفاده از نیروی نظامی توسط دولت صادر کرده است.

این درحالیست که از جنگ جهانی دوم به این سو کنگره به طور رسمی اعلام جنگ نکرده است. براساس این گزارش ورود آمریکا به جنگ جهانی اول و دوم با اعلامیه مشترک نمایندگان کنگره صورت گرفت.

کنگره آمریکا در طول تاریخ آمریکا علیه بریتانیا در سال 1812، علیه مکزیک در سال 1846، علیه اسپانیا در سال 1896، در جنگ جهانی اول علیه آلمان و مجارستان و در جنگ جهانی دوم علیه ژاپن، ایتالیا، آلمان، بلغارستان، مجارستان و رومانی اعلام جنگ کرد.

فرق اعلام جنگ با مجوز استفاده از نیروی نظامی در این است که در مورد دوم دولت وقت تصمیم نهایی را می‌گیرد که از زور استفاده کند یا نکند.

کنگره آمریکا 11 بار هم مجوز استفاده از نیروی نظامی صادر کرده است که آخرین آن علیه عراق در سال 1991 و برای مبارزه با تروریسم در سال 2001 بوده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها