امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41903
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 198
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، یک نماینده مجلس عراق امروز یکشنبه در پی حادثه کشته شدن حدود 70 تن از اعضای گروهک منافقین در جریان درگیری در ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، یک نماینده مجلس عراق امروز یکشنبه در پی حادثه کشته شدن حدود 70 تن از اعضای گروهک منافقین در جریان درگیری در پادگان اشرف در استان دیاله در شرق عراق تاکید کرد که سازمان ملل باید هر چه سریعتر به مسئولیت خود در انتقال عناصر این گروه از خاک عراق به کشوری دیگر اقدام کند.

وی افزود: بر اساس توافقنامه‌ای که بین سازمان ملل و دولت عراق به امضا رسیده است عراقی‌ها حضور عناصر این گروه در خاک خود را نمی‌پذیرند.

محمد سعدون عضو ائتلاف ملی در مجلس عراق به خبرگزاری آلمان گفت: عناصر گروهی که مجاهدین خلق خوانده می‌شوند در خاک عراق مورد استقبال نیستند زیرا این گروهی تروریستی است و عراقی‌ها مشارکت این گروه در جرایم تروریستی که در زمان دیکتاتوری صدام حسین روی می‌داد، به خوبی به خاطر دارند.

وی افزود: عراقی‌ها نمی‌خواهند این تروریست‌ها نه در پادگان اشرف و نه در هیچ جای دیگر عراق باشند سازمان ملل باید فورا بر اساس توافقنامه خود با دولت بغداد این تروریست‌ها را از خاک عراق بیرون کند.

این نماینده مجلس عراق گفت: سازمان ملل به جای اینکه هر بار پس از حمله به عناصر این گروه بیانیه محکومیت صادر کند برای انتقال آنها به خارج از عراق سریعتر اقدام کند.

وی تاکید کرد: سازمان ملل ملزم است که مکان لازم برای عناصر این گروهک را فراهم کند و هر چه سریع تر پرونده آنها را در عراق ببندد و مسئولیت هر گونه تاخیر در این امر بر عهده عراقی‌ها است.

طی 10 سال گذشته بعد از سقوط صدام، منافقین همواره در برابر خواست قانونی ملت و دولت عراق مبنی بر تخلیه این پادگان مقاومت کردند و بعد از خروج نزدیک به 3هزار نفر از اعضای منافقین از اشرف و انتقال به لیبرتی، 80 نفر در این پادگان باقی ماندند که سعی داشتند زمینه را برای بازگشت اعضای اخراج شده فراهم کنند.

قریب به هفتاد تن از کادرهای فاسد منافقین از جمله هفت تن از شورای رهبری و مسئولان اطلاعات و عملیات این سازمان با بیش از 30 سال سابقه جنایت در درگیری امروز پادگان اشرف به هلاکت رسیدند.

اعضای سازمان مجاهدیدن در سال 1365 به عراق گریختند و تحت حمایت صدام حسین اردوگاه اشرف را در استان دیالی در نزدیک مرز ایران تاسیس کردند.

گروهک منافقین همچنین با صدام حسین دیکتاتور پیشین عراق در سرکوب سال 1991 مخالفان در مناطق جنوبی این کشور و کشتار کردهای عراق همکاری داشتند.

سازمان ملل و دولت عراق در دسامبر 2011 توافق کردند نزدیک به سه هزار نفر از اعضای گروهک مجاهدین را از اردوگاه عراق جدید، اردوگاه اشرف سابق، به اردوگاه آزادی که پیشتر پایگاه نظامی امریکا بود، منتقل کنند.

گروهک تروریسی منافقین تاکنون اقدام‌های خشونت‌آمیز و تروریستی متعددی علیه غیرنظامیان ایران و مقام‌های دولتی این کشور مرتکب شده‌اند.

ایران همواره از دولت عراق خواسته است این گروهک تروریستی را اخراج کند، اما امریکا با اعمال فشار بر روی دولت بغداد از اخراج گروهک منافقین از خاک عراق جلوگیری می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار