امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4191
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۶
تعداد بازدید: 238
محمدجواد محمدی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه خودروسازان تا پایان خردادماه فرصت دارند نسبت به نصب کنیستر در محصولاتشان و ارتقای ...

محمدجواد محمدی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه خودروسازان تا پایان خردادماه فرصت دارند نسبت به نصب کنیستر در محصولاتشان و ارتقای سطح استانداردها حرکت کنند، گفت: بهانه خودروسازان سوخت غیر استاندارد بود که با اقدام وزارت نفت این بهانه از آنها گرفته شد.

رئیس سازمان محیط زیست اظهار داشت: هم‌اکنون از حدود  90 نوع خودرویی که در کشور تولید می‌شود بیش از 30 نوع استاندارد یورو 4 را پاس کرده‌اند

وی با بیان اینکه سایر خودروهای داخلی در مسیر اخذ استانداردهای یورو 4 هستند، افزود: به لحاظ کمی هم‌اکنون 30درصد از خودروها توانسته‌اند استانداردهای آلایندگی را پاس کنند و 70درصد هنوز موفق به اخذ این استانداردها نشده‌اند.

وی با بیان اینکه نظر سازمان محیط زیست این بود که خودروسازان در راستای ارتقای سطح استانداردها تمکین می‌کردند، ادامه داد: دراین باره خودروسازان بهانه‌هایی را درخصوص عدم مهیا شدن فرآورده‌های سوختی مطابق با استاندارد یورو4 می‌آوردند.

محمدی‌زاده اضافه کرد: خوشبختانه با اقداماتی که وزارت نفت انجام داد، این بهانه‌ها از شرکت‌های خودروساز گرفته شد.

معاون رئیس جمهور  با بیان اینکه سازمان محیط زیست پیش از این بر اساس مصوبه دولت عمل کرده است، گفت: بر اساس مصوبه اخیر دولت، 2ماه به شرکت‌های خودروساز برای ارتقای سطح استاندارد محصولاتشان فرصت داده شده است.

وی افزود: در پایان این 2 ماه نه تنها خودروسازان ملزم به رعایت استانداردها شده‌اند بلکه مکلف به نصب کنیستر در تمامی محصولات تولیدیشان نیز شده‌اند.

محمدی‌زاده یادآور شد: خودروسازان دنبال اخذ مهلتی یک ساله برای ارتقای استاندارها و نصب کنیستر در محصولاتشان بودند اما بر اساس مصوبه اخیر دولت فقط 2 ماه به خودروسازان برای پیشبرد این مهم مهلت داده شده است.

این مقام مسئول بیان داشت: از اول تیرماه سال جاری باید خودروسازان استانداردها را رعایت کنند در غیر این صورت خودروها شماره‌گذاری نمی‌شوند.

وی ابراز داشت: با توجه به اینکه خودروسازان تعهدات زیادی در قبال مردم داشتند و از طرفی در صورتی که شماره‌گذاری خودروها متوقف می شد بسیاری از کارگران شرکت‌های خودروسازی بی‌کار می‌شدند، دولت تصمیم گرفت، 2 ماه دیگر به خودروسازان مهلت دهد.

محمدی‌زاده خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که معاون اول رئیس جمهور و خودروسازان حضور داشتند، به شرکت‌های خودروسازان تأکید شد که این مهلت دیگر قابل تمدید نیست.

رئیس سازمان محیط زیست بیان داشت: خودروسازان در راستای ارتقای سطح استاندارد محصولاتشان مقاومت می‌کردند و بهانه آنها وزارت نفت بود اما باید توجه داشت که هم‌اکنون این بهانه از شرکت‌های خودروسازی گرفته شده است.
انتهای پیام/ 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها