امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41917
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 84
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، ایهاب بدوی سخنگوی ریاست جمهوری مصر در نشستی خبری گفت: با حکم مستقیم عدلی منصور کمیته 50 نفره برای تدوین ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، ایهاب بدوی سخنگوی ریاست جمهوری مصر در نشستی خبری گفت: با حکم مستقیم عدلی منصور کمیته 50 نفره برای تدوین قانون اساسی جدید مصر در مرحله دوم تشکیل شد.

بدوی افزود: نمایندگان شیخ الازهر، کلیساها، جوانان انقلابی، اتحادیه صنفی و کارگری، زنان، پلیس، ارتش، جنبش‌های اسلامی، لیبرال، چپ و ملی گرا و برخی شخصیت‌های برجسته مانند عمرو موسی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سابق و دکتر جابر نصار رئیس دانشگاه قاهره از اعضای این کمیته هستند.

بر اساس دستور عدلی منصور، وظیفه اصلی این کمیته بررسی تغییرات و اصلاحیه‌ها در قانون اساسی خواهد بود که از سوی یک گروه 10 نفره از کارشناسان حقوقی و قضایی تدوین شده است.

بر اساس دستور ریاست جمهور مصر، کمیته 50 نفره باید پیش نویس نهایی قانون اساسی جدید این کشور را ظرف 60 روز آماده کند تا به همه پرسی گذاشته شود.

قرار است اولین نشست کمیته 50 نفره هشتم سپتامبر برابر با 17 شهریور ماه برگزار شود.

عدلی منصور اواسط ژوئیه گذشته کمیته متشکل از 10 نفر از قضات و حقوقدانان برجسته کشور برای تهیه پیش نویس اولیه قانون اساسی جدید کشور تشکیل داد و این کمیته هفته گذشته پیش نویس این قانون را به عدلی منصور ارائه کردند تا برای بررسی نهایی در اختیار کمیته 50 نفر قرار گیرد.

قانون اساسی فعلی مصر که در سال 2012 و زمان محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر تدوین شد اعتراض شدید لیبرال‌ها و احزاب چپ گرا را در پی داشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها