امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41961
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اعلام کرده است: 1- طبق سوابق مدیریت میراث فرهنگی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اعلام کرده است:

1- طبق سوابق مدیریت میراث فرهنگی استان تهران، ملک تاریخی حسن پیرنیا ملقب به مشیر الدوله از رجال عصر قاجار در خیابان لاله زار ، کوچه ی پیرنیا ، پلاک شهرداری 423 قدیم (9 جدید) قرار دارد و با ذکر مشخصات ، نقشه معماری و عکس های موجود در فهرست آثار ملی ایران به شماره  1899 مورخ 11/5/1376 ثبت و با لوح سازمان میراث فرهنگی به همراه اطلاعات تکمیلی بر در ورودی ساختمان مزبور نصب شده است .

2- ساختمان عرضه شده در مزایده سراسری مورخ 6/06/1392 سازمان اموال و املاک ستاد با دو پلاک  فاصله از ملک مذکور بوده و جزء آثار ثبت شده ی میراث فرهنگی نمی باشد .

3- طبق مقررات سازمان میراث فرهنگی ، بنای تاریخی با رعایت اصول و ضوابطی به عنوان بنای تاریخی ثبت ملی می گردد ، در صورتی که ملک عرضه شده در مزایده از املاک معمولی فرسوده ی قدیمی و فاقد اوصاف بنای تاریخی و یا آثار هنری و ملی می باشد .

4- ستاد از دیر باز ضمن همکاری با سازمان میراث فرهنگی ، از پیشگامان حفظ آثار و میراث تاریخی و فرهنگی کشور می باشد و نه تنها با حساسیت و دقت از عرضه ی اموال منقول و غیرمنقولی که ماهیت میراث فرهنگی دارند ، اجتناب می نماید بلکه آنها را مطابق مقررات برای حفظ و نگهداری در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار می دهد .
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها