امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41963
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 174
سرتیپ «ترکی حسن»، کارشناس امور نظامی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد، از جمله موانعی که ...

سرتیپ «ترکی حسن»، کارشناس امور نظامی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد، از جمله موانعی که «باراک اوباما»، رئیس جمهوری آمریکا در حمله به سوریه با آن مواجه است، عقب‌نشینی انگلیس از این حمله است که از جمله نزدیک‌ترین متحدان آمریکا به شمار می‌آید.

این کارشناس امور نظامی سوریه در ادامه افزود: عقب‌نشینی نخست‌وزیر انگلیس از تصمیم حمله به سوریه یکی از دلایل عقب نشینی رئیس جمهوری آمریکا از حمله به سوریه تلقی می‌شود.

وی تاکید کرد که اتخاذ چنین تصمیمی برای مردم و مسئولان سوریه چندان غافلگیر کننده نبوده و همین موجب شده تا آمریکا از لحن دشمنی و خصومت خود علیه سوریه بکاهد.

حسن گفت: گزینه‌های متعددی وجود دارد که اوباما را واداشت تا پیش از هرگونه اقدام نظامی علیه سوریه آنها را مد نظر قرار دهد و اولین آن، این است که اوباما دریافت سوریه دارای قدرت نظامی بسیاری است و از توانمندی‌های نظامی خود از جمله قدرت استراتژیک موشکی خود علیه اهداف آمریکا در منطقه را هدف قرار می‌دهد.

وی تاکید کرد که این تنها منافع آمریکا نیست که در منطقه هدف قرار می‌گیرد، بلکه اهداف اسرائیل نیز در تیررس موشک‌های سوریه قرار دارد.

به اعتقاد حسن تاکید ایران در ایستادن در کنار سوریه تا آخرین لحظه و آخرین نفس از دیگر دلایلی است که موجب شده تا آمریکا در اقدام نظامی خود علیه سوریه تامل کند، این درحالی است که سومین عامل در این راستا «حزب الله» است که تاکید کرده، ضربات مهلکی را به اسرائیل وارد خواهد کرد.

وی افزود: آنچه برای آمریکا در هر اقدامی مهم می‌نماید و حرف اول را خواهد زد، منافع اسرائیل در منطقه است و در این میان آغاز هرگونه تجاوزی علیه سوریه منجر به جنگی ویرانگر خواهد شد که هم منافع واشنگتن و هم تل‌آویو را هدف قرار خواهد داد.

حسن گفت: هرگونه تجاوز احتمالی آمریکا به سوریه بدون تردید امنیت رژیم صهیونیستی و به تبع آن امنیت ملی آمریکا را هدف قرار خواهد داد و همه به خوبی می‌دانند، موفقیت‌ها و پیروزی‌های ارتش سوریه در منطقه «الغوطه» در ریف دمشق همه و همه موجب این تهدیدات شده تا دشمنان سوریه و به ویژه آمریکا آبروی خود در سوریه را حفظ کند.

سرتیپ حسن در پایان تاکید کرد که به نظر نمی‌رسد، آمریکا عملا دست به اقدامی نظامی علیه سوریه بزند و هم اکنون رئیس جمهوری آمریکا بیش از هر چیز به دنبال یافتن راه حلی برای خروج از این بحران همانند نخست وزیر انگلیس است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها