امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41971
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 237
به گزارش خبرنگار آئین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پنجمین مراسم اجتماع مدافعان حرم شب گذشته یکشنبه 10 شهریور همزمان با شب ...

به گزارش خبرنگار آئین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پنجمین مراسم اجتماع مدافعان حرم شب گذشته یکشنبه 10 شهریور همزمان با شب شهادت امام جعفر صادق(ع) با حضور عاشقان حضرتش و مدافعان حرم آل‌الله در هیئت‌الرضا(ع) واقع در میدان خراسان برگزار شد.
* انسان در شرایط دشوار باید با تقوا محوری معادله را حل کند

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی معاون قوه قضائیه با عرض تسلیت به مناسبت شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت امام جعفر صادق گفت: رکن اول زندگی انسان آیه «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آَمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ» است، تقوای الهی این است که انسان هم از خدا بترسد و هم نسبت به او امید داشته باشد. خوف از خداوند باعث می‌شود که انسان دچار لغزش و گناه نشود و امید او باعث می‌شود که گام‌های محکمتر بردارد.

وی افزود: اگر انسان بخواهد تقوایش خیلی مخلصانه باشد این امر به کشش‌هایی که به طرف خود محوری‌ها می‌رود می‌کشاند.

رئیسی ادامه داد: محور و ریشه همه انحراف در آیات نورانی قرآن خودبینی و خودخواهی است چرا انسان غیبت می‌کند علت آن این است که انسان خودخواه است کسانی که مقابل امامان ایستادند خودخواهان بودند که در واقع مقابل خدا ایستادند.

رئیسی در ادامه با اشاره به آیات قرآن مجید افزود: بعضی‌ها خیلی ظرفیت دارند، بعضی‌ها هم سعه صدر دارند گاهی انسان بی‌پول می‌شود و به طرف کفر کشیده می‌شود، بعضی‌ها هم ظرفیت غنا را ندارند و چون ظرفیت ندارند به سمت گناه کشیده می‌شوند از این طرف بعضی‌ها هم ظرفیت پیروزی را ندارند تا یک رای می‌آورند مسیر خود را به سمت گناه و کفر به خداوند می‌کشانند.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: بهترین قلوب قلبی است که ظرفیت داشته باشد یعنی در هر بدست آوردنی و همچنین در فراز و فرودهای زندگی اگر از خط بندگی خداوند خارج نشد اصل این است.

وی در ادامه با اشاره به یکی از صحابه امام صادق گفت: عمران 94 سالش بود که به درب منزل امام صادق دق‌الباب کرد که غلام آقا گفتند با آقا چه کار داری آقا مشغول نماز است او پس از شنیدن این حرف بسیار ناراحت شد و به طرف قبرستان شهر حرکت کرد وقتی به آنجا رسید خود را به روی زمین زد و گریه کرد، و پس از گریه خداوند متعال را شکر کرد. گدایی اهل بیت چنین است بدین معنی که گدا باید سمج باشد. آدم باید حالت اضطرار داشته باشد مضطر کسی است که همه مسائل دنیا را به عنوان وسیله استفاده کند که همه این‌ها در ذات حضرت حق است. کسی که می‌خواهد در عالم عزیز باشد باید در مقابل خداوند ذلیل باشد انسان باید خودش را به خداوند متصل کند.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق عنوان کرد: حقیقت بندگی آن است که بدانیم عالم همه ملک خداست در این دست و پایی که در اختیار ماست فردای قیامت در حضور خداوند بر علیه ما سخن می‌گویند. در طول تاریخ افراد زیادی خدمت امام صادق بودند اما به هدایت امام صادق هدایت نشدند کنار کعبه زندگی کردند اما دلشان ایمان نیاورد چرا که چشم دیدن راه نورانی را نداشتند.

حجت‌الاسلام رئیسی تأکید کرد: چشم و گوش دل ابزار شناخت است اگر انسان این‌ها را نداشته باشد به آنجایی می‌رسد که نه تنها خدا را فراموش می‌کند بلکه خودش را هم فراموش می‌کند قرآن می‌فرماید اگر انسان خدا را از یاد ببرد به مرور زمان خوی خودش را هم فراموش می‌کند.

وی ادامه داد: شب جمعه، شب قدر، شب شهادت امام صادق و همه اوقات وقتی می‌خوابیم استغفار کنیم برای اینکه هیچ زمانی یادتان نرود که باید به سوی خدا برگردیم. فطرت بیدار، آمر به معروف و ناهی از منکر است. فطرت وقتی بیدار نباشد اگر حجت‌ خدا کنارش نشسته باشد هم به او توجهی نمی‌کند.

این کارشناس مذهبی افزود: امام صادق برای اینکه من و شما راه را گم نکنیم از سیره طیبه‌‌شان نکاتی بسیار زیبا دارند که راه مستقیم را برای ما روشن می‌کند.

وی با اشاره به روز قیامت عنوان کرد: پس از مرگ همه انسان را رها می‌کنند و فقط خدا است که در دل‌ها و کنار انسان می‌ماند هر کس انس با امام حسین، حضرت ابوالفضل و امام زمان(عج) پیدا کرد این انس انسی است که تا روز قیامت با انسان می‌ماند.

وی در پایان سخنانش گفت: رکن در سلوک تقوای خداست، دوم اینکه راه با صادقین است اگر انسان اینطور بود یک قال الصادق که بشنود زندگی‌اش متحول می‌شود اگر این طور نباشد هزار قال‌الصادق که به او بگویند باز هم تأثیر نخواهد داشت.
* خاطرات مداح اهل‌بیت(ع) از حضور در سوریه و دفاع از حرم آل‌الله

به گزارش خبرنگار فارس از نکات جالب برگزاری این مراسم حضور حمید علیمی مداح اهل بیت عصمت و طهارت بود که به تازگی از دفاع حرم حضرت زینب کبری به کشور بازگشته است.

وی با اشاره به خاطراتش از حضور در سوریه گفت: ان‌شاء‌الله با نابودی دشمنان اهل بیت همه به سوریه برویم.

این مداح افزود: شایعه‌ها زیاد شده است که در این میان پیامک‌هایی می‌آید که محتوای آن از محاصره حرم شریفین حضرت رقیه و حضرت زینب خبر می‌دهد که توصیه من این است شما فقط قسمت دعای این پیامک را قبول کنید چون حرم حضرت زینب غیر قابل تصرف است چرا که در مرکز شهر قرار گرفته است.

علیمی ادامه داد: من دو روز در هفته به زیارت حرمین شریفین می‌رفتم و مابقی را در زینبیه بودم در زینبیه یک طرف مردم عادی زندگی می‌کنند در طرف دیگر اصلا زندگی در جریان نیست چون ساختار شهری زینبیه قدیمی است خانه‌ها کم است و افرادی که در آنجا می‌جنگند اکثرا شیعیان امیرالمؤمنین هستند.

این مداح اهل بیت تأکید کرد: خبرهایی که از محاصره حرم حضرت زینب می‌شنوید صحت ندارد چون آن‌ها اصلا هدفی ندارند که بخواهند به حرمین‌الشریفین جسارت کنند.

وی خطاب به جوانان حاضر در مجلس که می‌خواهند خود را برای دفاع از حرم زینب به سوریه برسانند گفت: رفقا فکر نکنید که به هر طریقی خودتان را به سوریه برسانید من اگر به سوریه رفتم در لبنان و خود سوریه آشنا داشتم که از طریق آنها از کشور خارج شدم و خودم را به سوریه رساندم. در این زمان مجاهدین خلق با تکفیری‌ها و سلفی‌ها همکاری می‌کنند طوری که به خاطر اینکه شیعه را نابود کنند هر کاری می‌کنند.

وی درباره نحوه اعزامش به سوریه برای دفاع از حرم حضرت زینب گفت: بار دوم از طریق سفارت و به صورت قانونی به سوریه اعزام شدم حالت اول در این اعزام شهادت است و مورد دوم اسارت است که در صورت تعویض با چند وهابی یک شیعه را آزاد می‌کنند. مورد سوم این است که برای آزادی هر شیعه پول می‌خواهند افرادی داشتیم که دو ماه بود که خودش را به سوریه رسانده بود ولی حیران و سرگردان بود خود سفارت هم نسبت به جان افرادی که اعزام می‌شوند حساس است چون مسئول جان شیعیان امیرالمؤمنین است.

علیمی ادامه داد: من به یاد دارم که کلیپ تصویری مدافعان حرم یک را شبکه الجزیره پخش می‌کرد که در این رابطه می‌خواهم بگویم که آنها حتی از سایه امثال شما هم می‌ترسند.

وی با اشاره به جنایات انجام شده در سوریه عنوان کرد: آنها با یک اشاره سر طفل چهار ماهه را می‌برند اینهایی که شما دیدید تنها نیمی از جنایات تکفیری‌ها است.

علیمی در پایان افزود: بچه سیدی در سوریه به من گفت که ناراحت چه هستی؟ من در پاسخ گفتم که ناراحت حرم آل‌الله هستم. آن سید به من گفت که ابوالفضل و علی اکبر برای ناموسشان سر خود را گذاشتند شما نگران چه هستید؟

گزارش فارس حاکی است در ادامه این مراسم حمید علیمی، عبدالرضا هلالی و روح‌الله بهمنی به مداحی و ذکر مصیبت مؤسس مکتب شیعه، امام صادق(ع) و حضرت ابا‌عبدالله الحسین پرداختند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها