امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4199
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۶
تعداد بازدید: 234
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بروجرد، میلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن بهترین فرصت برای گرامیداشت جایگاه بانوان است و با یک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بروجرد، میلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن بهترین فرصت برای گرامیداشت جایگاه بانوان است و با یک روز سپاس و تقدیر از مادران، حق آن‌ها ادا نمی‎شود.

می‎توان در واژه مادر، معانی گوناگونی مانند محبت، ایثار، عشق به فرزند و ... را پیدا کرد و مادر برای هر فرد معنی خاصی دارد، ولی همه مادران عشق و محبت بدون وصفی را برای فرزندان خود ابراز می‎کنند.

این روزها خیابان‎ها شلوغ‎تر از همیشه است و فرزندان در تلاش هستند، تا در روز مادر بتوانند هدیه‎ای که مادر را خوشحال کند، را تهیه کنند، تا شاید بشود ذره‎ای از زحمات مادران را جبران کنند، اما تقدیر از مقام مادر وظیفه همه ما محسوب می‌شود.

مادرانمان را تا وقتی فرصت داریم، از آن‌ها سپاسگزاری کنیم و با اهدای یک شاخه گل و یا جمله مانند مادر دوستت داردم، شاد کنیم، تا همیشه دعای خیر مادر بدرقه راهمان باشد.

اما در گوشه و کنار شهرمان مادرانی هستند که چشم انتظار فرزندان خود هستند و آن‌ها در سرای سالمندان به سر می‎برند.

با نزدیک شدن به روز مادر به سرای سالمندان برکتی بروجرد رفتم تا روز مادر را با اهدای یک شاخه گل تبریک بگویم.

در آنجا مادران زیادی چشم‎های خود را به در دوخته بودند، تا شاید در این روز فرزندانشان از آن‌ها یادی کنند و باعث شادی مادران شوند.

یک مادر سالمند در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در بروجرد گفت: چهار سال است که در سرای سالمندان به سر می‎برم و من سه فرزند دارم که در این مدت یک بار هم به دیدن من نیامدند.

بتول میرزایی افزود: بهترین هدیه برای یک مادر محبت فرزند و فراموش نکردن مادر است و من هم دوست دارم که فرزندانم از من یادی کنند.

یک مادر دیگر اضافه کرد: 80 سال سن دارم و الان دوست دارم، در کنار فرزندانم باشم و با نوه‎هایم بازی کنم، ولی افسوس که دو سال است که نوه‎هایم را ندیده‌ام و آن‌ها هم سراغی از من نمی‎گیرند.

فاطمه یار احمدی اظهار داشت: تنها انتظاری که از بچه‎ها دارم، محبت کردن است، چرا که مادران همیشه و در همه حال فرزندان خود را عاشقانه دوست دارند.

در ادامه رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بروجرد در گفت‎وگو با فارس گفت: یکی از وظایف مهم دینی و اخلاقی ما، احسان به پدر و مادر است و در قرآن کریم، به کرات احسان به آنان، توصیه شده است.

حجت الاسلام احمدرضا غلامی افزود: نیکی به پدر و مادر، پس از یکتاپرستی از واجب‎ترین واجبات است، همانگونه که آزردن پدر و مادر پس از شرک، از بزرگ‎ترین گناهان است.

وی بیان کرد: در چند جای قرآن کریم، خداوند متعال، احسان به والدین را در کنار توحید و نفی شرک آورده و پس از فرمان به توحید یا نهی از شرک، به احسان نسبت به پدر و مادر فرمان داده است.

حجت‌الاسلام غلامی اظهار داشت: تأکید قرآن کریم بر احسان به پدر و مادر نشان از عظمت والای مقام آنان، در فرهنگ اسلامی دارد.

به گزارش خبرنگار فارس در بروجرد، مادران امروز، مادر بزرگ‎های فردا هستند و باید به این نکته توجه داشته باشیم که هرچه امروز سالمندان را بیشتر تکریم کنیم، در دوران کهولت خود، محبت‎های بیشتری از سوی فرزندان می‌بینیم.
گزارش از مرجان سلیمانی

انتهای پیام/2304/ر40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها