امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42000
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غضنفر رکن آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان طی نشست‌های جداگانه‌ای با همتایان سوری و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غضنفر رکن آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان طی نشست‌های جداگانه‌ای با همتایان سوری و روسی خود، آخرین تحولات منطقه به ویژه موضوع تهدید آمریکا علیه سوریه را مورد بررسی قرارداد.

«علی عبدالکریم علی» سفیر سوریه در لبنان با اشاره به روحیه بالا و آمادگی کامل ارتش و مردم سوریه برای دفاع از میهنشان، تأکید کرد: سخن گفتن از حمله محدود، بموجب قوانین بین‌المللی حرفی پوچ و بی‌معنی می‌باشد و قطعاً هرگونه حمله‌ای حتی بصورت محدود، حمله به حاکمیت یک کشور تلقی شده و مستلزم پاسخ متناسب خواهد بود.

سفیر سوریه ضمن تصریح بر اینکه بر اساس شواهد و مدارک موجود، طرف استفاده کننده از سلاح شیمیایی علیه زنان و کودکان بی‌گناه، گروه‌های مسلح مورد حمایت کشورهای خارجی بوده‌اند، هشدار داد که آمریکا و رژیم صهیونیستی باید قبل از دست زدن به چنین خطایی، ‌محاسبات خود را برای مرحله پس از آن مرور کنند.

سفیر کشورمان نیز تلاش برای دستیابی به راه‌‏حل مسالمت‌آمیز و سیاسی برای سوریه را به نفع همه دانست و با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری، ماجراجویی آمریکایی- صهیونیستی در منطقه را به زیان آنان و به مثابه انفجار بشکه باروت در منطقه برشمرد.

رکن‌آبادی با اشاره به سفر رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به سوریه و لبنان، حمایت کامل جمهوری اسلامی ایران از مردم و نظام سوریه را مورد تأکید قرار داد.

«الکساندر زاسیپکین» سفیر روسیه در لبنان نیز با اشاره به وجود شواهد و اطلاعات موثق مبنی بر اینکه بکارگیری سلاح شیمیایی از سوی گروه‌های مسلح مخالف نظام صورت گرفته، اضافه کرد: نباید اجازه داد طرفی که از سلاح شیمیایی استفاده کرده، از این جنایت به نفع خود بهره‌برداری کند.

زاسیپکین با یادآوری موضع ثابت روسیه در مخالفت با هرگونه حمله نظامی به سوریه، اظهار داشت: آمریکایی‌ها قطعاً در محاسبات خود در خصوص سوریه دچار اشتباه شده‌اند و به نظر می‌رسد باید تاکنون متوجه این اشتباه شده باشند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها