امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۶:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42001
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 144
به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه خبری تحلیلی «پولیتیکو» در خبری با استناد به اظهارات «پاتریک لیهی» دموکرات آمریکایی نوشت که گزارش داد که سناتورهای ...

به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه خبری تحلیلی «پولیتیکو» در خبری با استناد به اظهارات «پاتریک لیهی» دموکرات آمریکایی نوشت که گزارش داد که سناتورهای آمریکایی درصدد انجام اصلاحات پیش نویس قطعنامه ای هستند که از سوی کاخ سفید برای صدور مجوز اقدام نظامی علیه سوریه ارائه شده است.

پولیتیکو به نقل قول از این سناتور دموکرات آمریکا نوشته است که قرار است در سند ارائه شده از سوی کاخ سفید در سنای کنگره آمریکا تجدید نظراتی صورت بگیرد؛ این سناتور اعلام کرده است که بسیاری از قانونگذاران آمریکایی بر این باورند که پروژه دولت آمریکا برای حمله به سوریه فاقد ظرافت و دقت لازم است.

لیهی بر این باور است که باید جمله بندی های دقیق تری در این قطعنامه علیه سوریه لحاظ شود.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که دولت دمشق استفاده از تسلیحات کشتار جمعی در جنگ داخلی این کشور را قاطعانه رد کرده است و در عین حال تصاویری در رسانه های خبری منتشر شده است که نشان می دهند حملات شیمیایی اخیر در سوریه از مناطق تحت کنترل شورشیان سوری انجام شده اند؛ علاوه بر این، برخی شورشیان مسلح در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری «آسوشیتدپرس» اذعان کرده اند که آنها به صورت تصادفی از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده اند.

با این وجود، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شده است که این کشور شواهدی در رابطه با استفاده از گاز سارین توسط دولت سوریه در دست دارد؛ کری مدعی شده است که اگر کنگره آمریکا مجوز اقدام نظامی علیه سوریه را صادر نکند، رئیس جمهور اختیار اعلان جنگ را دارد.

درحالیکه «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا با قطعی اعلام کردن حمله به سوریه تاکید کرده است که دولت واشنگتن درصدد کسب مجوز کنگره برای اقدام علیه سوریه است، روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» گزارش داد که گرچه بسیاری از اعضای کنگره آمریکا از تصمیم اوباما برای اجازه به کنگره در زمینه رای گیری برای مداخله نظامی در سوریه استقبال کرده اند، اما مشخص نیست که اوباما بتواند حمایت کافی قانونگذاران خود را علیه سوریه کسب کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها