امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42006
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کوچه‌های بنی‌هاشم امروز در غم از دست دادن امامی به سوگ نشسته است که در ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کوچه‌های بنی‌هاشم امروز در غم از دست دادن امامی به سوگ نشسته است که در عمر پر برکت خویش با تربیت هزاران شاگرد درخت نوپای اسلامی را به درختی تنومند با پشتوانه علمی تبدیل کرد که امروز شیعه به خود می‌بالد که رهرو مکتب جعفری است، چرا که امام صادق(ع) با جهاد فرهنگی و علمی خویش از تحریف دین اسلام جلوگیری کرد.

شنیدن آخرین سخنان یک امام معصوم و آخرین توصیه‌های او هنگامی که قرار است روح مبارکش از این دنیا مفارقت کند، بسیار مهم و شنیدنی است. در روایت است که شیخ صدوق از ابوبصیر نقل کرده است که گفت:

خدمت ام حمیده ام ولد، همسر حضرت صادق(ع) برای تسلیت گویی مشرف شدم، پس او گریست و من نیز به جهت گریه او گریستم، پس از آن فرمود: ای ابومحمد اگر حضرت صادق(ع) را در وقت فوت می‌دیدی، همانا امر عجیبی را مشاهده می‌کردی، چشم‌های خود را گشود و فرمود: هر کسی که بین من و او قرابت و خویشی است، به نزد من بیاورید!

پس ما همه خویشان را به نزد او آوردیم، آن حضرت نگاهی به سوی آن‌ها انداخت و فرمود: «اِنَّ شَفاعَتَنالا تَنالُ مُستَخِفّاً بِالصَّلوة»؛ شفاعت ما به کسی که نماز را سبک بشمارد نمی رسد.

برای شنیدن ماجرای آخرین توصیه و سفارش امام صادق(ع) به محبان اهل‌ بیت(ع) که در قالب یک داستان در کتاب «داستان راستان» به قلم استاد شهید مرتضی مطهری و صدای سیدجواد هاشمی نقل شده است، از لینک زیر اقدام کنید.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها