امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۵:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42007
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در این پیام تسلیت آمده است: اصغر افضلی از جمله صداهای ماندگار عرصه دوبلاژ بود که با خلق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در این پیام تسلیت آمده است: اصغر افضلی از جمله صداهای ماندگار عرصه دوبلاژ بود که با خلق تیپ‌های گویشی دوست داشتنی و منحصربه فرد، صدای خود را نزد ایران و ایرانی جاودانه نموده و هنر و صدایش همواره زنده و پویاست.

انجمن صنفی گویندگان جوان ضمن عرض تسلیت به بازماندگان و جامعه دوبلاژ کشور، با آرزوی طول عمر بازماندگان، درگذشت این استاد بزرگوار را ضایعه‌ای بزرگ برشمرده و پیروی راه و روش او را بر جوانان فعال این عرصه لازم می‌داند.
روحش شاد و یادش گرامی
مهرداد رئیسی - رئیس هیات مدیره

مرحوم افضلی در بسیاری از کارتون‌های محبوب دهه‌ی 60 و 70 گویندگی کرده است. شخصیت «پرنس‌جان» در کارتون «رابین‌هود»، «ادگار» در «گربه‌های اشرافی»، «تناردیه» در بینوایان، «روباه» در پسر شجاع، «وروجک» در کارتون «وروجک و آقای نجار»، «کارآگاه گجت» و «بیگلی بیگلی» در گوریل انگوری از جمله این نقش‌ها بوده است.
انتهای پیام/
   
 
وی متولد 1317 تهران بود و کار حرفه‌ای دوبله را از سال 1339 آغاز کرد و از 1346 به عنوان مدیر دوبلاژ به فعالیتش در این حوزه ادامه داد.
برچسب ها:
آخرین اخبار