امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42011
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 178
علی کفاشیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص مسائل مختلف تیم ملی و همچنین هماهنگی برنامه‌های سازمان ...

علی کفاشیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص مسائل مختلف تیم ملی و همچنین هماهنگی برنامه‌های سازمان لیگ با سرمربی تیم ملی صحبت‌هایی را انجام داد که در زیر می‌خوانیم:

فارس: در روز شهادت امام صادق (ع) با شما صحبت می کنیم. بیشترین زمانی که حس توکل به ائمه اطهار را چشیده‌اید، چه زمانی بود؟

در سه بازی پایانی دور مقدماتی جام جهانی مخصوصا در بازی مقابل قطر که باید در آن بازی به برتری می‌رسیدیم و پس از آن در بازی با کره جنوبی که واقعا معجزه را دیدم. خداوند به ما کمک کرد و الحمدالله توانستیم راهی جام جهانی شویم و خواسته مردم برآورده شد. البته این را باید بگویم که دعای همه مردم هم در این زمینه وجود داشت. آقای روحانی رئیس‌جمهور در یکی از سخنرانی‌های خود اعلام کرد که فوتبال با مذهب عجین شده و هر جا نامی از فوتبال مطرح می‌شود مردم نذر و نیاز می‌کنند. این موضوع احساس عاطفی مردم را با فوتبال نشان می‌دهد.

فارس: اخیرا گروهی تلاش می‌کنند تا یک مربی ایرانی را جایگزین کارلوس‌ کی‌روش کنند. آیا چنین موضوعی اتفاق خواهد افتاد؟

خیر. تا پایان جام جهانی کی‌روش درکنار تیم ملی خواهد بود. او افتخار صعود تیم به جام جهانی را دارد و بهتر از وی کسی را نمی‌توانیم پیدا کنیم.

فارس: آیا این ایستادگی را دارید که از کی‌روش حمایت کنید و او برکنار نشود یا اینکه مربیانی با لابی جایگزین او را خواهند گرفت؟

هیچ کس نمی‌تواند این کار را انجام دهند. کی‌روش و کادر فنی تا پایان جام جهانی هستند.

فارس: کی‌روش اخیرا اعلام کرده که تاج فرافکنی می‌کند. این اختلافات چه زمانی حل خواهد شد؟

ببینید تاج می‌خواهد هم حرف باشگاه‌ها را اجرایی کند و هم دوست دارد نظر کی‌روش اجرا شود. به هر حال این مشکلات پیش می‌آید. ما باید در هیئت رئیسه تصمیم نهایی را بگیریم و برنامه تیم ملی را اجرایی کنیم. اولویت‌مان تیم ملی است و مردم از ما انتظار دارند تا در جام جهانی حضور موفق داشته باشیم.کی‌روش انتظار دارد ملی‌پوشان را زمان بیشتری در اختیار داشته باشد.

فارس: آیا اولویت شما تیم ملی است؟

بله اما به هر حال برنامه‌ها را باید به گونه‌ای طراحی کنیم که باشگاه‌ها زیاد ضربه نخورند. در هیئت رئیسه مشورت خواهیم کرد و تصمیم لازم را در این زمینه می‌گیریم.

فارس: تیم ملی با مشکلات مالی روبروست از طرفی اسپانسر نداریم و همچنین اردوها هم لغو می‌شود. این مسائل چه زمانی به پایان خواهد رسید؟

ظرف هفته‌های آینده حل می‌شود. وزارت ورزش در این زمینه قول‌های خوبی داده است.

فارس: بحث اسپانسر تیم ملی به کجا کشیده شد؟ مثل اینکه توقع شما بالاست و انتظار دارید اسپانسر 50 - 100 میلیاردی در تیم ملی حاضر شود.

اسپانسرهای مختلفی با ما مذاکره کرده‌اند اما مبالغ پیشنهادی راضی‌کننده نبوده و سعی می‌کنیم که با اسپانسر خوبی قرارداد ببندیم.

فارس: آیا این اسپانسر خارجی هم خواهد بود؟
خیر.
فارس: مشکلات مالی چه زمانی برطرف می‌شود؟

در مورد تامین هزینه‌ها قطعا وزارت ورزش قول‌هایی داده است که در آینده این مسائل را به گونه‌ای برطرف کند.

فارس: جلساتی را با وزارت ورزش برگزار کرده‌اید. این جلسات چه سودی برای تیم ملی داشته است؟

تیم ملی به جام جهانی صعود کرده و وظیفه هر کسی است که به تیم ملی کمک کند و بهترین شکل را برای تیم ملی به وجود آورند. اینکه اشخاص خاصی بخواهند کمک کنند نمی‌تواند مشکلی را حل کند. ما کمک بگیر اشخاص خاص نیستیم. تیم ملی مربوط به همه مردم است و با عزم ملی باید پیش برود. ما هم وزارت ورزش را درک می‌کنیم آنها مشکلات زیادی دارند اما قول‌هایی داده‌اند و اعلام آمادگی کرده‌اند که این مسائل حل شود و ما هم نگرانی نداریم.

فارس: جلساتی را با حضور کی‌روش و تاج برگزار کرده‌اید. این جلسات چه نتایجی داشت؟

من در جلسات گفتم که تاج قطعا از باشگاه‌ها دفاع می‌کند و کی‌روش می‌خواهد ملی‌پوشان را بیشتر در اختیار داشته باشد. به همین دلیل در اینجا یکسری اختلافات به وجود می‌آید. من گفتم که حتی‌الامکان این اختلافات برطرف شود و هر چه باقی ماند ما این مسائل را برطرف کنیم. تاج در یک جلسه نرفته بود و همین امر باعث عصبانیت کی‌روش شد و آن بیانیه را صادر کرد. قرار بود بحث تیم ملی مدیریت شود اما کی‌روش زودتر آن بیانیه را داد. به هر حال ما هم تلاش می‌کنیم زودتر این موضوع را جمع کنیم و مشکل خاصی نداریم. نظرم این است که بیانیه ندهند و با صبر و حوصله مسائل را حل کنیم اما عجله کردند. باید با تعامل این مسائل را برطرف کنیم و همین روزها حل خواهد شد. ما قطعا نظر باشگاه‌ها را در نظر می‌گیریم آنها هم می‌خواهند برنامه‌های خود را داشته باشند و حتی حاضر نیستند یک بازی بدون ملی‌پوشان برگزار کنند.

فارس: به هر حال این موضوع چگونه حل خواهد شد؟

کی‌روش نظرش این است که باشگاه‌ها بدون ملی‌پوشان برخی بازی‌های خود را برگزار کنند. در کشورهای دیگر همین گونه است. ما بعد از 8 سال به جام جهانی رفتیم. جام جهانی هر 4 سال یک بار است اما لیگ قهرمانان آسیا هر سال برگزار می‌شود. باشگاه‌ها باید با تیم ملی بیشتر همکاری کنند. به هر حال این وسط تصمیم مدیریتی است که باید گرفته شود. اگر طرف باشگاه‌ها را بگیریم کی‌روش ناراحت می‌شود واگر طرف کی‌روش را بگیریم باشگاه‌ها ناراحت می‌شوند. ما در هیئت رئیسه با مشورت بهترین تصمیم را خواهیم گرفت. از نظر ما در فدراسیون تیم ملی در اولویت قرار دارد. وقتی تیم ملی راهی جام جهانی می‌شود باید قوی ظاهر شود. کی‌روش بازی‌های لیگ را برای آماده‌سازی بازیکنان مناسب نمی‌داند و برای بدنسازی و نکات تاکتیکی نیاز به زمان بیشتری دارد.

فارس: ما در فیفا دی بازی نداشتیم. این موضوع به ضررمان تمام نمی‌شود؟

در هر صورت ما این برنامه‌ها را به نحوی طراحی کردیم که در ماه‌های نزدیک به جام جهانی تیم ملی در اولویت قرار داشته باشد. ما ترجیح دادیم این فضا را با نظر کی‌روش به سازمان لیگ بدهیم تا برنامه‌ها در نزدیک جام جهانی بیشتر به سمت تیم ملی باشد.

فارس: جمعه هفتاد و هفتمین دربی پایتخت برگزار می‌شود.برای شما مهم است کدام تیم ببرد؟
خیر برای من فرقی نمی‌کند.

فارس: دوست دارید بازی مساوی شود؟

قطعا بازی خوب را دوست دارم. پرسپولیس در بازی‌های اخیر نمایش خوبی داشته و استقلال هم خوب بازی می‌کند. همه انتظار دارند دو تیم بازی خوبی انجام دهند تا مردم راضی باشند. هواداران به برد و باخت اهمیت نمی‌دهند و اگر دو تیم بازی خوبی انجام دهند مردم راضی هستند.

فارس: چه نتیجه‌ای را پیش‌بینی می‌کنید؟

این بازی یا برنده دارد یا مساوی خواهد شد. برای ما فرقی نمی‌کند.
انتهای پیام/ی
 
برچسب ها:
آخرین اخبار