امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42013
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 180
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در شرایطی که نظارتی بر نحوه فروش و عرضه خودرو توسط شرکت‌های خودروساز وجود ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در شرایطی که نظارتی بر نحوه فروش و عرضه خودرو توسط شرکت‌های خودروساز وجود ندارد، برخی مشتریان از عرضه آپشن‌های اجباری بر روی برخی خودروها توسط خودروسازان گلایه‌مندند.

تندر 90 از جمله خودروهایی است که از سوی شرکت پارس خودرو با قیمت 35 میلیون و 300 هزار تومان به خریداران عرضه می‌شود و بر روی این خودرو، یک بسته آپشن اجباری نیز به قیمت دو میلیون و 660 هزار تومان به خریداران عرضه می‌شود.

به گفته یکی از فعالان بازار، این بسته سفارشی در حالی به صورت اجباری از سوی خودروساز به خریداران عرضه می‌شود که قیمت وسایل موجود در آن کمتر از یک میلیون تومان است.

بر این اساس، در آپشن اجباری تندر 90 پارس خودرو تجهیزاتی مانند دزدگیر تصویری، سنسور دنده عقب، آب‌چکان زیر برف پاک‌کن و کاور زیر دستگیره‌های در وجود دارد که جمع، قیمت آنها به یک میلیون تومان نمی‌رسد و البته برخی از این قطعات مانند آب‌چکان زیر برف پاک‌کن در گذشته به صورت رایگان بر روی تندر نصب می‌شد.

به این ترتیب، خریداران تندر 90 از شرکت پارس خودرو بعد از گذشت 4 ماه از ثبت‌نام، خودروی خود را با پرداخت 35 میلیون و 300 هزار تومان و با احتساب هزینه اضافه دو میلیون و 660 هزار تومانی دریافت می‌کنند. در حالی که قیمت این خودرو در بازار حدود 35 میلیون و 800 هزار تومان است و با احتساب دوره انتظار 4ماهه دریافت خودرو  این مسئله باعث ضرر آنها می‌شود و خریداری با قیمت بالا برای این خودروها  در بازار وجود ندارد.

این مسئله باعث انصراف بسیاری از خریداران تندر 90 از شرکت پارس خودرو شده است که با پرداخت مبلغ خودرو، حدود 4 ماه برای تحویل آن انتظار کشیده‌اند.

نصب آپشن اجباری بر روی پارس تندر نیز اعمال می‌شود که برای این خودرو نیز از خریداران دو میلیون و 660 هزار تومان بابت آپشن اجباری دریافت می‌شود.

در تحویل این خودرو، دزدگیر حذف شده و در مقابل، بر روی خودرو، فلاپ و سنسور دنده عقب نصب می‌شود.

 

*تاخیر 6 ماهه در تحویل مگان

 

در مورد مگان نیز باید به تأخیر موجود در تحویل این خودرو از سوی شرکت پارس خودرو اشاره کرد که گلایه خریداران را به همراه داشته است.

در حال حاضر شرکت پارس خودرو در تأمین قطعات این خودرو با مشکل روبرو است و تحویل مگان به خریداران، مربوط به وعده‌های اسفند سال گذشته است.

عرضه تندر و مگان در حالی با مشکلاتی از سوی شرکت‌های خودروساز روبرو است که هنوز قیمت جدیدی برای این خودروها مشخص نشده و شورای رقابت هر روز برای تعیین قیمت جدید این دو محصول، وعده جدیدی می‌دهد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها