امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۲۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42022
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 13 تیرماه خانمی با مراجعه به کلانتری 141 گلستان به مأموران اعلام کرد که توسط سرنشینان یک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 13 تیرماه خانمی با مراجعه به کلانتری 141 گلستان به مأموران اعلام کرد که توسط سرنشینان یک دستگاه پراید سفید رنگ مورد زورگیری و سرقت اموال قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور شعبه سوم دادیاری دادسرای امور جنایی تهران, پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در ساعت 22 سیزدهم تیر در میدان صادقیه و به مقصد میدان آزادی به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ با دو سرنشین مرد (جوان) شدم؛ پس از طی مسافتی کوتاه, سرنشینان خودرو با تهدید چاقو و توسل به زور اقدام به سرقت اموالم شامل گردنبند, انگشتر طلا, دو دستگاه گوشی تلفن همراه و وجوه نقد همراهم کرده و در مکانی خلوت واقع در حوالی ورزشگاه آزادی, مرا رها و از محل متواری شدند.
 
شناسایی پراید سفید رنگ

همزمان با انجام چهره نگاری و ترسیم چهره فرضی متهمان, کارآگاهان اداره پنجم با بهره گیری از اطلاعات پرونده اقدام به شناسایی یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ و مالک آن کرده اما مالباخته موفق به شناسایی تصویر مالک خودرو به عنوان احدی از متهمان پرونده نشد.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با حضور مالک خودرو در اداره پنجم, وی در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان کرد که خودرو پراید را به صورت قولنامه‌ای به فردی به نام حسین. ب فروخته؛ بلافاصله تصاویر حسین از سیستم جامع پلیس استخراج و مالباخته پس از مشاهده تصویر حسین.ب, صراحتا وی را به عنوان یکی از سارقان زورگیر اموالش شناسایی کرد.
 
دستگیری اولین متهم پرونده

در ادامه تحقیقات, کارآگاهان اداره پنجم اطلاع پیدا کردند که حسین.ب با یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ و در محدوده ایستگاه مترو صادقیه اقدام به مسافرکشی می‌کنند؛ با توجه به اطلاعات بدست آمده, نامبرده در محدوده بلوار فردوس – خیابان ورزی شمالی شناسایی و در حالیکه سوار بر یک دستکاه پراید سفید رنگ بود, روز 30 مرداد در یک اقدام ضربتی دستگیر شد.
اعتراف به آزار و اذیت مالباخته

با دستگیری و انتقال حسین به اداره پنجم, تحقیقات از وی آغاز و او نیز همانند بسیاری از متهمان در مراحل اولیه تحقیقات منکر هرگونه ارتکاب سرقت شد اما پس از مواجه شدن با شاکیه لب به اعتراف گشود و علاوه بر اعتراف به سرقت و زورگیری, به آزار و اذیت مالباخته و فروش طلا و جواهرات از طریق همسرش اعتراف کرد؛ همسر متهم نیز پس از حضور در اداره پنجم به کارآگاهان عنوان کرد که اطلاعی از مسروقه بودن طلا و جواهرات نداشته و همسرش (حسین.ب) مدعی بوده که طلا و جواهرات را در ازای طلبش از یکی از دوستانش دریافت کرده که در بازرسی از مخفیگاه متهم, بخشی از طلاهای مسروقه کشف شد.

با توجه به اعتراف حسین در خصوص آزار و اذیت, مالباخته که به دلیل حفظ آبرو تا آنزمان از طرح موضوع خودداری کرده بود, در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان کرد که سرنشینان خودرو پراید علاوه بر سرقت اموالش, با تهدید او را مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند.
 
دستگیری متهم دوم پرونده

در ادامه تحقیقات و با شناسایی هویت متهم دوم پرونده به نام ابوالفضل.ب, مخفیگاه وی در منطقه یافت آباد – میدان الغدیر شناسایی و او نیز پیش از اطلاع از دستگیری همدستش, دوم شهریور دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل و در تحقیقات بعمل آمده, اظهارات همدستش را تأیید و شاکیه نیز با حضور در اداره پنجم وی را صراحتا مورد شناسایی قرار داد.

سرهنگ عباسعلی محمدیان, رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان در خصوص سرقت‌های به عنف تحت پوشش مسافرکش و احتمال افزایش جرایم ارتکابی, دستور انتشار تصاویر متهمان از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار