امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42029
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 189
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجمع جهانی صلح اسلامی عقیده دارد که تهدید به حمله نظامی در این شرایط، تهدید به عمل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجمع جهانی صلح اسلامی عقیده دارد که تهدید به حمله نظامی در این شرایط، تهدید به عمل تجاوزکارانه است و از این رو، از جامعه بین‌المللی، دولت‌های منطقه، نخبگان و سازمان‌های مردم نهاد می‌خواهد کلیه تدابیر مقتضی به منظور توقف این تهدیدها را اتخاذ کنند.

در این بیانیه آمده است: در شرایطی که ملت‌های دوست سوریه در تلاش برای یافتن راه‌حلی منطقی و خردمندانه برای پایان دادن به بی‌ثباتی در سوریه و توقف فعالیت‌های تروریستی علیه ملت این کشور هستند، تهدیدهای نظامی آمریکا که حلقه تکمیلی حمایت‌های تسلیحاتی و مالی این کشور از گروه‌های تروریستی است، موجب نقض آشکار صلح و امنیت منطقه‌ای و جهانی شده است.

مایه تاسف است که برخی دولت‌های عرب منطقه نیز به حمایت از برنامه‌های آمریکا پرداخته و ناآگاهانه در دامی افتاده‌اند که این کشور برای جهان اسلام و منحرف کردن جریان بیداری اسلامی و جبران سقوط رژیم‌های وابسته و غربی در منطقه گسترانده است.

این بیانیه یادآور شده است که آمریکا در تلاش است تا با نقض اصول مردم‌سالاری و حاکمیت مردم بر سرنوشت سیاسی خود، به جای ملت سوریه تصمیم بگیرد. بارها نهادهای منصف و دوست ملت سوریه از حقوق مشروع این ملت برای انتخاب سازوکارهای اداره امور کشور خود دفاع کرده‌اند و تصمیم نهایی در این زمینه را حق بنیادین و غیرقابل سلب ملت سوریه شمرده‌اند. تشکیل گروه‌های تروریستی وابسته به خارج، حمایت‌های همه جانبه سیاسی، مالی و تسلیحاتی از آن‌ها و مدیریت اقدامات تروریستی علیه مردم سوریه، نتیجه‌ای جز ارعاب و کشتار مردم غیرنظامی و نقض حقوق بشری آن‌ها نداشته است. با این حال، آمریکا با ادعای پاک‌دستی و بی‌آن که هیچگونه نمایندگی از ملت سوریه داشته باشد، منافع خود در بی‌ثبات‌سازی منطقه را به نام حمایت از مردم سوریه تعقیب کرده و به همین نام، تسلیحاتی را که بر سر مردم این کشور فرود می‌آیند، در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده است. در این روند، کار به جایی رسیده که آمریکا ناتوانی در دستیابی به اهداف خود علیه این کشور و ملت را از طریق تهدید به حمله نظامی جبران و در این خصوص همه موازین بین‌المللی را زیرپا گذاشته است.

این بیانیه خاطر نشان کرده است که بی‌شک، تهدید به حمله نظامی بدون رعایت موازین بین‌المللی از حمله به صورت یک‌جانبه و بدون اجازه شورای امنیت، خود تهدیدی علیه صلح و امنیت بین‌المللی است که باید از سوی جامعه بین‌المللی محکوم شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار