امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42032
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، این مراسم سوگواری با اقامه نماز مغرب و اعشاء و تلاوت آیاتی از قرآن کریم ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، این مراسم سوگواری با اقامه نماز مغرب و اعشاء و تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد و سپس سفیر ایران در ترکمنستان در سخنان خود، سالروز شهادت امام ششم شیعیان جهان و رئیس مذهب شیعه حضرت امام جعفر صادق(ع) را تسلیت گفته و با استناد به مطالبی در ارتباط با زندگی آن حضرت، تحولات تاریخی، مذهبی و سیاسی در دوران امام جعفر صادق(ع)، گوشه‏‌های از تاریخ پرافتخار و فلسفه فقه جعفری و آخرین روزهای عمر آن امام همام را برای حضار تشریح کرد.
«سید محمد موسی هاشمی گلپایگانی» سفیر ایران در عشق‏‌آباد با اشاره به نقش امام صادق(ع) در گسترش مکتب تشیع در سراسر دنیا، تأکید کرد که امام جعفر صادق(ع) 34 سال امامت کرد و در این مدت بیش از 4 هزار نفر از شاگردان از جلسات درس و بحث ایشان بهره‌مند شدند که از عظمت و شکوه آن حضرت و فلسفه مکتب تشیع خبر می‏‌دهد.
سفیر ایران در ترکمنستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژ‏گی‏‌های منحصربه‌فرد امام جعفر صادق(ع) بویژه سخاوت، عبادات، کرامت، علم و دانش، افزود: امام جعفر صادق(ع) حتی به انسان‏‌هایی که از وی پیروی نمی‌کردند نیز نگاه خاص انسانی داشته و به آنان کمک کرده است.
وی با شاره به این که ما باید تمامی رفتار، کردار و گفتار اعمه اطهار(ع) و اهل‌بیت را سرلوحه زندگی خود قرار داده و در مورد زندگی، عبادت، سخاوت، عبودیت، خلوص نیت آن بزرگان بیشتر تحقیق و تبعیت کنیم، گفت: در جهان امروز و در دنیای اسلام با توجه به گفته‌های فوق، شیعه را با نام مذهب جعفری می‌شناسند و این بدان سبب است که در دوران امام صادق(ع) علوم اهل بیت بسیار گسترش یافت.
قرائت قرآن کریم، ذکر مصیبت و نوحه‌خوانی، قرائت شعر در وصف حضرت امام جعفر صادق(ع) و اهل‌بیت پیامبر اسلام(ص) و صرف شام از دیگر برنامه‌‏های مهم شب سوگواری سالروز شهادت حضرت امام جعفر(ع) در مسجد فاطمه الزهرا(س) شهر عشق‌‏آباد پایتخت کشور ترکمنستان بود که تا پاسی از شب ادامه یافت. 

قرار است امشب نیز مراسم باشکوه سوگواری مردمی در محل مسجد امام رضا(ع) در عشق‏‌آباد برگزار شود.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار