امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42033
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 46
«جمال سلامه» استاد علوم سیاسی دانشگاه سوئز مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، عقب‌نشینی باراک اوباما ...

«جمال سلامه» استاد علوم سیاسی دانشگاه سوئز مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، عقب‌نشینی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا از حمله به سوریه و منتظر موافقت کنگره آمریکا شدنش را دلیلی بر ضعف مواضع واشنگتن در خصوص حمله به سوریه دانست و افزود: همه اقدامات آمریکا علیه سوریه از جمله تهدید به حمله نظامی، بر اساس قوانین بین‌الملل غیر قانونی است.

وی شورای امنیت را مرجع تصمیم گیری در خصوص حمله نظامی به هر کشوری دانست و افزود: در صورتی که همه راه‌ حل‌ها و گزینه‌ها با شکست مواجه شود و گزینه‌ای جز دخالت نظامی باقی نماند؛ در آن صورت شورای امنیت نیروهای لازم برای دخالت نظامی را ساماندهی می‌کند ولی آمریکا همه قوانین بین‌الملل را زیر پا می‌گذارد.

سلامه «ترسو» خواند اوباما از سوی رژیم صهیونیستی را ناشی از تمایل شدید این رژیم و ترکیه برای سرنگونی ارتش و نظام سوریه خواند و در بیان علت این امر گفت: بشار اسد تهدیدی برای امنیت رژیم صهیونیستی است.

وی با اشاره به اعلام آمریکا مبنی بر اینکه حمله به سوریه با ورود نیروهای زمینی همراه نخواهد بود، افزود: در سایه اوضاع سوریه و حضور متحدان منطقه‌ای و بین‌المللی دمشق، احتمال ورود نیروهای زمینی بیگانه در سوریه بسیار بعید به نظر می‌رسد.

سلامه هر گونه حمله نظامی به سوریه را تهدیدی برای امنیت منطقه خواند و افزود:‌ در صورت وقوع حمله به سوریه، امنیت برخی کشورها مانند لبنان و اردن با تهدید جدی مواجه می‌شود زیرا ممکن است که درگیری به آن کشورها گسترش یابد. احتمال دارد که در صورت حمله نظام بشار اسد به رژیم صهیونیستی، این رژیم نیز در جنگ احتمالی مشارکت کند. اگر چنین شود و صهیونیست در جنگ علیه سوریه شرکت کنند، ایران نیز ممکن است به سود متحدش وارد جنگ شود.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها