امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42041
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 85
رسوی جعفریان استاد دانشگاه و پژوهشگر در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ درباره این جشن‌نامه اظهار ...

رسوی جعفریان استاد دانشگاه و پژوهشگر در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ درباره این جشن‌نامه اظهار داشت: حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد حسینی ‌اشکوری که اکنون سن 84 سالگی (قمری) را سپری می‌کند، یکی از پرکارترین فهرست نویسان نسخ خطی است.

وی در ادامه افزود: حجت‌الاسلام اشکوری سال‌ها در نجف و سپس در ایران در کتابخانه آیت الله مرعشی و آیت الله گلپایگانی به نگارش فهرست نسخ خطی مشغول بود؛ در پانزده سال اخیر مرکز احیاء میراث اسلامی را در قم تأسیس کرد که در حال حاضر هزاران نسخه خطی و عکسی در آن نگهداری می‌شود.

جعفریان ضمن اشاره به اینکه تلاش‌های استاد اشکوری در زمینه شرح حال‌نویسی، کتابشناسی و تصحیح برخی از متون کلامی و رجالی قابل ستایش است، عنوان کرد: از سال گذشته تصمیم گرفتم جشن نامه با کمک دوستان پژوهشگر به نام این محقق و نویسنده برجسته آماده کنم. اکنون کار تدوین آن تمام شده و ان شاءالله به زودی به دست چاپ سپرده خواهد شد. 

به گفته این استاد دانشگاه، در این مجموعه 45 مقاله و رساله تصحیح شده در حدود 1200 صفحه عرضه خواهد شد. البته مراسمی هم برای تقدیر از این محقق برجسته در قم در حال برنامه‌ریزی است تا بتوان در آن از تلاش‌های این فهرست‌نویس نسخ خطی تقدیر کرد.

جعفریان در پایان اضافه کرد: جشن‌نامه حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد حسینی ‌اشکوری، توسط نشر علم و همکاری خانه کتاب و نشر مورخ منتشر خواهد شد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار