امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4205
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۶
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فدراسیون فوتبال کویت با صدور بیانیه‌ای نگرانی خود را در خصوص فعالیت‌های پشت پرده محمد بن‌همام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فدراسیون فوتبال کویت با صدور بیانیه‌ای نگرانی خود را در خصوص فعالیت‌های پشت پرده محمد بن‌همام رئیس برکنار شده AFC در انتخابات پیش روی کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد.
متن این بیانیه به شرح زیر است:

گزارش پایانی میشل گارسیا، رئیس هیئت بازرسی کمیته اخلاقی فیفا، چندین مورد تخطی از ماده 19 قوانین اخلاقی فیفا توسط محمد بن همام در زمان تصدی ریاست ای‌اف‌سی و به عنوان یکی از اعضای کمیته اجرایی فیفا در سال‌های 2008 تا 2011 را نشان می‌دهد. کمیته اخلاقی فیفا در 17 دسامبر 2012 تصمیم گرفت محرومیتی مادام‌العمر برای محمد بن همام از شرکت در تمام فعالیت‌های فوتبالی در هر سطح ملی یا بین‌المللی قائل شود. این محرومیت می‌تواند شامل هر کار اجرایی، ورزشی یا فعالیت‌های مرتبط با فوتبال باشد.

می‌خواهیم توجه شما را به این واقعیت جلب کنیم که این محرومیت مادام‌العمر از تمام فعالیت‌های فوتبالی که بر بن‌همام تحمیل شده است، هر عضو یا کارمند خانواده فوتبال را از ارتباط یا ملاقات با بن‌همام در رابطه با هر مسئله مرتبط با فوتبال را منع می‌کند.

بن‌همام درنظر دارد با اعضای مختلف ای‌اف‌سی و فدراسیون‌های عضو در ای‌اف‌سی ملاقات کند تا از نامزدهای خاصی برای انتخابات پیش‌روی AFC حمایت کند؛ این به نقض آشکار و جدی محرومیتی که بر بن‌همام تحمیل شده، منجر می‌شود. همچنین این باعث می‌شود که فرصت مقابله با محرومیتی که بر وی تحمیل شده، در اختیارش قرار بگیرد.

باید توجه کرد که اجازه هیچ ارتباط مستقیمی به بن‌همام داده نشده است و این محرومیت شامل دخالت مستقیم در فرایندهای مرتبط با فوتبال توسط وی می‌شود. این محرومیت می‌تواند برای مثال گروم سومی که نماینده بن همام باشند را نیز در بر بگیرد زیرا این هم نقض محرومیت محسوب می‌شود.

همان طور که می‌دانید هر فدراسیون عضو فیفا ملزم به رعایت قوانین، احکام، دستورات و تصمیمات فیفا در هر زمانی است تا تضمین دهد که اعضایش قوانین، دستورات، احکام و دستورات فیفا را رعایت می‌کنند و بر اساس ماده 64 قوانین انضباطی فیفا هر کسی که از این تصمیمی که توسط هیئت رئیس، یک کمیته یا دپارتمانی در فیفا گرفته شده تخطی کند، باید محروم شود.
 

 

علاوه بر این هر تخطی از الزامات مطرح شده می‌تواند به محرومیتی که در این قوانین گنجانده شده، منجر شود.

بنابراین ما امیدواریم که فدراسیون فوتبال قطر تضمین بدهد که کاملا این قوانین، دستورات، احکام و تصمیمات را که توسط هیئت رئیسه فیفا گرفته شده، در هر زمانی رعایت خواهد کرد و نگرانی فدراسیون فوتبال کویت را جدی تلقی خواهد کرد. از شما برای توجهتان به این مسئله سپاسگزاریم.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار