امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42073
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المیادین»، «نبیل العربی» دبیرکل اتحادیه عرب در نشست امروز وزرای خارجه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المیادین»، «نبیل العربی» دبیرکل اتحادیه عرب در نشست امروز وزرای خارجه اتحادیه عرب در قاهره تصریح کرد که راهکار مطلوب در سوریه همیشه راهکار سیاسی است.

وی افزود که در این راستا، اتحادیه عرب هرچه که در توان داشت انجام داد و چند طرح ابتکاری نیز ارائه کرد که هیچ پاسخی نداشت.

عربی تاکید کرد که راهکار بحران کنونی سوریه بیانیه «ژنو» خواهد بود و راهکار نظامی مطرح نیست.

رئیس اتحادیه عرب گفت که در ژنو 1، یک جنگ سرد وجود داشت که مانع تصمیم‌گیری مناسب درباره سوریه شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت که کارشناسان در سوریه این اختیار را ندارند که مشخص کنند چه کسی از سلاح شیمیایی در این کشور استفاده کرده است.

نبیل العربی گفت: ما خواستار توقف درگیری‌ها در سوریه هستیم و مسئولیت را برگردن نظام سوریه می‌دانیم زیرا از سلاح‌های شیمیایی برخوردار است و این سلاح‌ها را بدون موشک و هواپیماهای مشخص نمی‌توان مورد استفاده قرار داد.

وی در ادامه نیز تایید کرد که یکی از رویکردها در اتحادیه عرب حمله نظامی فوری به سوریه است.

از سوی دیگر وزیر خارجه لیبی نیز تاکید کرد: صرف‌نظر از اینکه چه کسی از سلاح شیمیایی در سوریه استفاده کرد، مسئولیت بر گردن حکومت سوریه است.

وی افزود: تنها دو کشور عربی درباره تصمیم اتحادیه عرب مبنی بر مسئول دانستن دمشق در استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه با محافظه‌کاری برخورد کرده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها