امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42074
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز دوشنبه در دیدار با همتای خود از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز دوشنبه در دیدار با همتای خود از آفریقای جنوبی گفت که حمله نظامی آمریکا به سوریه کنفرانس صلح را به مدت طولانی به تاخیر خواهد انداخت.

کنفرانس صلح ژنو2 قرار است به ابتکار آمریکا و روسیه برگزار شود اما به دلیل اختلافات زیاد هنوز هیچ تاریخی برای آن مشخص نشده است.

لاوروف وزیر امروز، دوشنبه (2 سپتامبر) در سخنرانی مرسوم خود در آغاز سال جدید تحصیلی در دانشگاه روابط بین‌الملل نیز گفته بود؛ اطلاعاتی که آمریکایی‌ها در مورد استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه به طرف روسی ارائه داده‌اند، هیچ چیز خاصی را مشخص نمی‌کند.

وی از آمریکا خواست که شواهد و مدارک خود درباره ادعای استفاده از سلاحهای شیمیایی را به صورت یک راز نگه ندارد و آنها را منتشر کند.

لاوروف اظهارات همتای آمریکایی خود را عجیب ارزیابی کرد که واشنگتن دلایل و شواهد انکارناپذیری در مورد استفاده از سلاح شیمیایی به روسیه ارائه داده است.

لاوروف تاکید کرد که انگلیس و فرانسه فشار زیادی را بر "بان کی مون" دبیرکل سازمان ملل به دلیل عدم توانایی برای تغییر ماموریت بازرسان بین المللی در زمینه تحقیق در مورد بکارگیری سلاح شیمیایی در سوریه اعمال کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار