امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42077
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا زاکانی نماینده مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست سالانه اتحادیه ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا زاکانی نماینده مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل و در جمع خبرنگاران گفت: عزل و نصب‌های اخیر در وزارت علوم کاملا عجولانه است و باید با صبر و تحمل بیشتری عمل شود چرا که هر عزل و نصبی باید منطق درست خود را داشته باشد و حال که مشخص نیست سرپرست فعلی وزارت علوم، وزیر شود، چنین عزل و نصب‌هایی به وزارتخانه آسیب خواهد زد.

وی با بیان اینکه اگر سرپرست فعلی وزارت علوم به عنوان وزیر پیشنهادی مطرح شد می‌تواند تیم کاری خود را به مجلس معرفی کند، افزود: بعضی از افراد معتقدند که سرپرست وزارت علوم با این عزل و نصب‌ها می‌خواهد به مجلس اعتماد دهد در حالی که ما معتقدیم همین افراد را به مجلس معرفی کنند و در این خصوص با نمایندگان صحبت کنند. چون هنوز مشخص نیست که وی از مجلس رای اعتماد می‌گیرد یا خیر.

زاکانی در ادامه تصریح کرد: من نمی‌خواهم نسبت به گزینه احتمالی وزارت علوم قضاوت کنم اما مواضع گذشته آقای توفیقی کاملا نادرست بوده است و مواضع ایشان تنها اتهاماتی بوده است که نسبت به نظام اسلامی وارد شده است و حال وی باید در این خصوص به مجلس پاسخ دهد.

نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: ما نمی‌خواهیم کسی را به دولت روحانی تحمیل کنیم. مهم آن است که گزینه پیشنهادی در چارچوب و ملاک انقلاب باشد و ما معتقدیم باید آزادی عمل برای دولت روحانی محفوظ بماند.

علیرضا زاکانی همچنین پیرامون قرائت نشدن بیانیه سپاه پاسداران در خصوص سخنان زنگنه در صحن علنی مجلس گفت: من معتقدم اداره درست صحن مجلس در موافقت‌ها ومخالفت‌ها صورت نگرفت و در بخش تذکر آیین نامه‌ای کوتاهی اعمال شد.

وی ادامه گفت: نمره‌ای که مجلس در بررسی صلاحیت وزرا می‌گیرد در سطح کلان قابل قبول است چرا که مجلس نسبت به دولت این موضع را دارد که دولت بتواند به فعالیت‌های خود بپردازد البته بنده نسبت به آقای زنگنه حساسیت‌هایی داشتم اما در حال حاضر وی وزیر است و من خودم را موظف می‌دانم تا به ایشان کمک کنم تا مشکلات دوران قبل از وزارت ایشان اینبار تکرار نشود.

علیرضا زاکانی در پایان پیرامون دانشگاه احمدی‌نژاد نیز گفت: نفس اینکه کسی کار دانشگاهی انجام دهد خوب است اما من به شیوه مجوز گرفتن دانشگاه احمدی‌نژاد اعتراض دارم و روند این کار را امری خارج از عرف و رویه سابق و چارچوب‌های قانونی می‌دانم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها