امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42087
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه خبری «سی ان بی سی» روز گذشته (یکشنبه) به نقل از ژنرال «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نوشت که حمله آمریکا به ...

به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه خبری «سی ان بی سی» روز گذشته (یکشنبه) به نقل از ژنرال «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نوشت که حمله آمریکا به انبارهای تسلیحات شیمیایی سوریه نه تنها عملیاتی پیچیده و یک ماموریت نظامی حساس است، بلکه یکی از پرهزینه ترین و گران ترین عملیات های نظامی خواهد بود.

این شبکه خبری به نقل از دمپسی نوشته است که احتمال دارد که عملیات علیه سوریه خیلی سریع از کنترل خارج شود به طوریکه عملیات های کوچک بسیاری به منظور حفاظت از چنین عملیات بزرگی ضرورت پیدا کند و هر کدام از این عملیات ها می توانند منجر به شکل گیری یک حریق بزرگ شوند.

«سی ان بی سی» این خبر را با استناد به نامه تاریخ 19 ژوئیه سال جاری میلادی دمپسی به کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گزارش کرده است.

دمپسی در این نامه نوشته است که به منظور تسلیم کردن سوریه،‌ نابود کردن بخشی هایی از انبارهای عظیم تسلیحات سوریه و ممانعت از تحرکات و یا تحویل این تسلیحات و یا توقیف آنها ضرورت دارد و انجام این کارها نیازمند اجرای منطقه پرواز ممنوع و همچنین حملات گسترده موشکی است.

در این خبر آمده است که اگرچه «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی شنبه شب هفته جاری خود با اشاره به اینکه جزئیات پاسخ آمریکا به حملات شیمیایی اخیر در سوریه را به کنگره می سپارد، اعلام کرد که هیچ نظامی آمریکایی به خاک سوریه اعزام نخواهد شد، دمپسی در نامه خود به سناتورها نوشته است که هزاران نیروی عملیات ویژه آمریکا و سایر نیروهای زمینی این کشور به منظور تهاجم و تضمین مکان های حیاتی در سوریه ضرورت پیدا خواهند کرد.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در ادامه نامه خود به کمیته نیروهای مسلح سنا آورده است که اجرای این پروژه علیه سوریه هزینه ای حداقل برابر با یک میلیارد دلار در ماه خواهد داشت که این بودجه، هزینه ای گزاف برای آمریکایی است که پیشتر غرق در بدهی شده است.

این فرمانده ارشد آمریکایی در نامه خود آورده است که آمریکا باید ماهیت پیچیده ماموریت خود علیه سوریه را مورد بررسی قرار دهد زیرا نظامیان آمریکایی نه تنها مجبور خواهند بود تا با نیروهای ارتش سوریه بجنگند، بلکه آنها باید راه هایی را تعیین کنند تا قبل از اینکه شورشیان سوری متحد با القاعده به تسلیحات شیمیایی سوریه دسترسی پیدا کنند، آنها (نظامیان آمریکایی) فرصت نابود کردن این تسلیحات را داشته باشند.

درحالیکه طرح پیشنهادی و ضد سوری «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس توسط قانونگذاران پارلمان این کشور رد شد، اوباما حمله به سوریه را قطعی اعلام کرده و گفته است که درصدد کسب مجوز کنگره برای آغاز این اقدام نظامی است؛ چنین اظهاراتی از سوی اوباما از نظر برخی تحلیلگران به معنای عقب نشینی وی از حمله به سوریه است.

دولت آمریکا، سوریه را به استفاده از تسلحات کشتار جمعی در جنگ داخلی این کشور متهم کرده است؛ این در حالیست که جدا از اینکه دمشق این ادعا را قاطعانه رد کرده است، گزارش ها و تصاویر منتشر شده نشان می دهند که این تروریست ها و شورشیان تحت حمایت مالی و تسلیحاتی غرب هستند که از تسیلیحات شیمیایی استفاده کرده اند تا به این وسیله مقدمه مداخله آمریکا در سوریه که هدف طولانی مدت غرب را فراهم کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها