امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42089
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 798
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، صبح امروز (11 شهریور) صدها مهندس افغان که در پروژه‌های مخلتف تأسیسات عمرانی، دولتی و غیردولتی فعالیت دارند در یک ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، صبح امروز (11 شهریور) صدها مهندس افغان که در پروژه‌های مخلتف تأسیسات عمرانی، دولتی و غیردولتی فعالیت دارند در یک تجمع اعتراض‌آمیز در مقابل ساختمان استانداری  هرات، خواستار شناسایی و دستگیری عاملین قتل مهندسان افغان شدند.آنان از حکومت مرکزی کشورشان خواستند تا مانع خشونت از سوی مخالفین مسلح شوند تا بتوانند خدمات بهتر عمرانی را برای افغانستان ارائه کنند.این نخستن اقدام منهدسان در غرب افغانستان است که خواهان تأمین امنیت در مناطق مختلف شده‌اند.

هفته گذشته چهار مهندس و 2 کارگر افغان که در برنامه توسعه روستایی شهرستان «گلران» در شمال شرق هرات کار می‌کردند، در بازگشت از محل کارشان توسط طالبان اسیر و سپس به شکل فجیعی کشته شدند.معترضان براین باورند که این افراد بدون هیچ جرمی کشته شده و دولت مرکزی در قبال قتل این افراد مسؤل است و باید جوابگو باشد.

مقامات محلی هرات نیز تعهد سپردند تا براساس یک برنامه اطلاعاتی- نظامی، عاملین این اقدام را بازداشت و مجازات کنند.


استان هرات در غرب افغانستان تاکنون کمتر شاهد اینگونه حوادث بوده است و این در حالی است که نزدیک به 2 هزار مهندس افغان هم‌اکنون در طرح‌های عمرانی در مناطق مختلف این استان مشغول به کار می‌باشند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها