امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۲۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42131
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا دو روز قبل از تصمیم خود برای نظرخواهی از کنگره در مورد اقدام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا دو روز قبل از تصمیم خود برای نظرخواهی از کنگره در مورد اقدام نظامی علیه سوریه خبر داد. روزنامه «نیویورک‌تایمز» با انتشار گزارشی نوشته است رئیس‌جمهور و مشاوران وی تلاش گسترده‌ای را برای جلب حمایت از حمله به سوریه آغاز کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، مشاوران اوباما روز یکشنبه اولین جلسه خود را با نمایندگان کنگره برگزار کردند تا اطلاعات محرمانه در مورد حمله شیمیایی به «غوطه» شرقی در حومه دمشق را در اختیار آن‌ها بگذارند.

با این حال خبرگزاری رویترز نوشته است: زمانی که این نمایندگان بعد از جلسه‌ای حدود سه ساعته بیرون آمدند، هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه نظر آن‌ها تغییری کرده، مشاهده نمی‌شد. بسیاری از آن‌ها نسبت به گستردگی طرحی که اوباما دنبال می‌کند سوال داشته و می‌گفتند که طرح این حمله باید محدودتر باشد.

پیشتر هم گزارش شده بود که در پیش‌نویس طرحی که اوباما به کنگره ارائه داده، هیچ محدودیتی برای استفاده از قوای نظامی در نظر گرفته نشده و بر خلاف ادعای اوباما، این طرح در صورت تصویب می‌تواند به وقوع جنگی نامحدود منجر شود.

«جانیس هان» نماینده دموکرات مجلس نمایندگان می‌گوید: من به شدت نگرانم این طرح بار دیگر آمریکا را درگیر جنگ با کشوری کند که به ما حمله نکرده است.

هان تاکید می‌کند که نظرات شرکت‌کنندگان در نشست روز یکشنبه بسیار دو قطبی بوده است. به نوشته رویترز بسیاری متقاعد شده‌اند که در سوریه از تسلیحات شیمیایی استفاده شده، اما اکثر مخالفان با اقدام نظامی، نسبت به نوع پاسخ و همچنین میزان کارایی آن بحث دارند.

نیویورک‌تایمز هم گزارش داده است که «جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه با دیپلمات‌های کشورهای عربی تماس گرفته تا حمایتی جهانی از اقدام نظامی علیه سوریه تشکیل دهد.

به نوشته رویترز در حالی که کری تاکید کرده است که اوباما می‌تواند کنگره را به صدور مجوز اقدام نظامی علیه سوریه متقاعد کند، صداهای مخالف در کنگره که از سوی نمایندگان هر دو حزب به گوش می‌رسد نشان می‌دهد وی چه کار سختی را در رسیدن به این هدف در پیش دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار