امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42134
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۰
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کامران باقری لنکرانی عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با حضور در نشست سالانه ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کامران باقری لنکرانی عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با حضور در نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد به سخنرانی پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود خاطرنشان کرد: شرط اینکه مومنان از حمایت الهی بهره‌مند شوند، این است که این افراد مومنانه رفتار کرده و به وظیفه‌شان عمل کنند. در حقیقت تدبیر لازم برای به نتیجه رسیدن وظیفه‌مان نیز نیاز است. البته اساس این حرکت بصیرت و آگاهی است.

این استاد دانشگاه با تاکید بر این موضوع که تلاش ما باید برای ایجاد تمدن اسلامی باشد، گفت: حرکت‌های ما باید متین، مبنایی و اساسی برای رسیدن به تمدن اسلامی باشد. تلقی برخی از تمدن اسلامی، تنها داشتن حکومتی است که قوانین اسلامی در آن اجرا شود در حالی که دغدغه اصلی ما باید این باشد که جهتگیری ما چگونه است.

باقری لنکرانی با بیان این موضوع که اقتصاد و پیشرفت علمی باید اولویت کاری ما قرار بگیرد، گفت: این دو گلوگاه باید در وضعیت حاضر برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد البته یکی از زمینه‌های مهم برای رفع مشکلات اقتصادی نیز همین توسعه ملی خواهد بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: رشد علمی زمانی صورت می‌گیرد که این علم درون‌زا باشد و بتواند معضلات کشور ما و انقلاب اسلامی را برطرف کند. ما نباید خیال کنیم که با صرف تبادل اخبار سیاسی به وظیفه‌مان عمل کردیم.

باقری لنکرانی همچنین پیرامون انتخابات 92 گفت: من در انتخابات 92 بیان می‌کردم که افراد باید از اینکه در انتخابات از رهبری خرج کنند، پرهیز کنند چرا که این آفتی بود که از طرف دشمن دنبال می‌شد که البته مقام معظم رهبری موضع صریحی نسبت به آن نشان دادند.

باقری لنکرانی با اشاره به این موضوع که عده‌ای علاقمند بودند که وی تائید صلاحیت نشود، گفت: مطلب اصلی در انتخابات 92 این بود که گفتمان انقلاب اسلامی با یک پرچمدار در صحنه حاضر شود.

این استاد دانشگاه با انتقاد از نظراتی که پیرامون ائتلاف در انتخابات بیان می‌شد، گفت: ائتلافی که همه افراد آن بخواهند تا پایان انتخابات حضور داشته باشند معنا نمی‌دهد. همچنین نقطه ارزشمندی که برای جلیلی محسوب می‌شود این است که وی کمتر از یک ماه فعالیت انتخاباتی داشت و توانست 4 میلیون رای بیاورد در حالی که در مقابل آن کسانی بودند که 9 سال برای انتخابات تلاش می‌کردند اما نتوانستند به نتیجه مطلوب برسند.

باقری لنکرانی در جمع دانشجویان متذکر شد که در روند انتخابات باید واقع‌بین باشیم.

وی در همین رابطه خاطرنشان کرد: مسئول یک مرکز نظر‌سنجی معتبر به من گفت که در اسفند 91 ما اسم شما را اصلا در نظر‌سنجی‌ها مطرح نمی‌کردیم چرا که نمی خواستیم اسم شما مطرح شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: از روند اجرایی کشور در یک سال منتهی به انتخابات نارضایتی‌هایی وجود داشت که یک احساس تعقیب در مدیریت اجرایی در بین مردم شکل گرفت و کسی می‌توانست در این صورت پیروز انتخابات شود که ضمن حفظ اصول بنای تغییر در روش‌ها را داشته باشد که البته این جهتگیری در اغلب انتخابات ما غالب بوده است.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری تصریح کرد: ما می‌بینیم رای به خاتمی رای به تغییر روند مدیریت هاشمی بود که البته بعدها آشکار شد که خاتمی نیز ادامه دهنده همان راه است البته در انتخابات 92 همه این تلاش را کردند تا جلیلی را امتداد دولت احمدی‌نژاد نشان دهند و تلقی تغییر را نسبت به ایشان منتفی نشان دهند.

کامران باقری لنکرانی با اشاره به این موضوع که اعتقادی ندارد که نظر‌سنجی‌ها حجت‌آور است، گفت: ما باید بهترین فرد را انتخاب کنیم و تلاش کنیم اذهان عمومی را نیز نسبت به آن فرد اغناء کنیم. برای مثال در بهمن 75 خاتمی در نظر‌سنجی‌ها کمترین اقبال را داشت. در بهمن 83 نیز احمدی‌نژاد همینطور بود و در بهمن سال 91 نیز روحانی کمترین اقبال را داشت.

وی در ادامه تاکید کرد: کاندیدا‌ها نماینده‌های گفتمان‌ها هستند و تصویری که از آنان شکل می‌گیرد تصویر گفتمانی است به همین خاطر نمی‌توان در انتخابات به راحتی به نفع کسی کنار کشید.

وی پیرامون شورای نگهبان نیز گفت: نظر شورای نگهبان فصل‌الخطاب است و به هیچ وجه نباید مخدوش شود. در کشور ما هیچ تشکیلاتی به مانند شورای نگهبان از نظر تخصص و تعهد نیست و من معتقدم اطمینان‌بخش‌ترین مجموعه ممکن در نظام شورای نگهبان است. به همین خاطر ما باید به تصمیمات این شورا احترام بگذاریم.

وی خاطرنشان کرد: من معتقد بودم دکتر جلیلی از جهات مختلف صلاحیت‌شان نسبت به بنده ارجحیت داشت و در نتیجه ما با یک پرچمدار در انتخابات حاضر شدیم.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: این در حالی است که برخی از کاندیداها از اول ثبت‌نام کرده بودند تا در آخر به نفع کسی کنار بکشند. این رفتار درستی نیست که عده‌ای سبد‌های مختلفی بگذارند و در آخر به نفع کسی کنار بکشند.

کامران باقری لنکرانی پیرامون دیداری که با جلیلی داشت، گفت: در دیداری که با جلیلی داشتم از وی سوال کردم که آیا شما تا آخر می‌مانید یا بنای انصراف دارید که جلیلی در پاسخ گفت تا آخر می‌مانم و من وقتی این حرف را از جلیلی شنیدم تصمیم گرفتم به نفع وی کنار بکشم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما باید نگاهمان رو به جلو باشد و تمرکزمان را روی موضوعات اصلی بگذاریم. ایجاد تخاصم و چند دستگی بین کسانی که گفتمان مشترک دارند از تله‌های دشمن است که ما نباید وارد این تله شویم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها