امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42143
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حدود سه‌چهارم بریتانیایی‌ها با اقدام پارلمان در مخالفت با اقدام نظامی علیه سوریه موافق هستند. ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حدود سه‌چهارم بریتانیایی‌ها با اقدام پارلمان در مخالفت با اقدام نظامی علیه سوریه موافق هستند. این نتایج نظرسنجی‌ای است که اخیرا «شبکه بی‌بی‌سی» انجام داده است.

پارلمان انگلیس هفته گذشته در اقدامی غیرمنتظره به طرح «دیوید کامرون» نخست‌وزیر برای همراهی با آمریکا در اقدام نظامی علیه سوریه، رأی منفی داد. مخالفت پارلمان در حالی صورت گرفت که پیشتر نیز نظرسنجی‌های متعددی از مخالفت اکثریت بزرگی از مردم با حمله به سوریه خبر داده بود.

نظرسنجی اخیر بی‌بی‌سی نشان می‌دهد 71درصد از انگلیسی‌ها از اقدام پارلمان حمایت می‌کنند. 72درصد از پرسش‌شوندگان هم گفته‌اند که فکر نمی‌کنند این رأی خللی در روابط آمریکا و انگلیس ایجاد کند، هرچند که دو سوم انگلیسی‌ها هم می‌گویند اگر هم روابط با آمریکا با این رأی تیره شود، اهمیتی برای آن‌ها ندارد.

این نظرسنجی را موسسه «آی‌سی‌ام ریسرچ» به صورت تلفنی و بین 1000 شهروند بزرگسال اهل انگلیس، اسکاتلند و ولز بین روزهای جمعه تا دوشنبه انجام داده است.

با وجود مخالفت‌های عمومی برخی اعضای حزب محافظه‌کار انگلیس از کامرون خواسته‌اند بار دیگر طرح خود را به پارلمان ببرد، اما «نیک کلگ» معاون لیبرال دموکرات کامرون امروز اعلام کرد دلیلی برای درخواست مجدد از پارلمان وجود ندارد و انگلیس در اقدام نظامی علیه سوریه شرکت نمی‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار