امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42146
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز در تماس تلفنی با «عنیفه» وزیر خارجه مالزی با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز در تماس تلفنی با «عنیفه» وزیر خارجه مالزی با اشاره به اینکه ایران خود بزرگترین قربانی سلاح‌های کشنده شیمایی بوده، گفت: کاربرد سلاح‌های شیمیایی هیچ توجیهی نداشته و کاملاً نادرست و محکوم است.

ظریف ضمن محکومیت استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه، بر ضرورت حل و فصل بحران در این کشور از طریق گفت‌وگو و راهکارهای سیاسی تاکید کرد و با بیان اینکه مداخله نظامی خارجی موجب پیچیده‌تر شدن بحران و تشدید بی ثباتی، تروریسم و افراطی گری در منطقه می‌شود، هرگونه اقدام نظامی احتمالی علیه ملت و دولت سوریه را نادرست دانست.

عنیفه وزیر خارجه مالزی نیز با بیان اینکه منطقه خاورمیانه روزهای حساسی را طی می‌کند، گفت: کشورش بشدت نگران وضعیت کنونی منطقه بوده و با استفاده از تمام ظرفیت مالزی کوشیده در جهت کاهش تنش در این منطقه حساس اقدام کند.

وی با اشاره به رایزنی‌هایی که با تمام اطراف بحران داشته به نامه اخیر خود به دبیرکل سازمان ملل اشاره کرد و گفت که کشورش خواهان اجلاس اضطراری کشورهای اسلامی جهت یافتن راهی فوری برای حل بحران سوریه شده، زیرا باید اقدامی سریع برای حل مشکلات منطقه صورت گیرد. 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها