امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42150
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، مردم مصردر پاسخ به فراخوان «جریان مردمی» و «حزب الکرامه» این کشور، در میدان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، مردم مصردر پاسخ به فراخوان «جریان مردمی» و «حزب الکرامه» این کشور، در میدان طلعت حرب در نزدیکی میدان «التحریر» این شهر تظاهرات کردند و هرگونه دخالت نظامی آمریکا در امور کشورهای دیگر را محکوم کردند.

تظاهرات‌کنندگان با سر دادن شعارهایی در مخالفت با هرگونه ماجراجویی علیه سوریه، از مواضع «کاخ سفید» در خصوص بحران سوریه انتقاد کردند و با برافراشتن پرچم‌های سوریه،‌ پارچه نوشته‌های «هنا دمشق» (به معنی: اینجا دمشق است) را بالای سر بردند.

براساس این گزارش، تظاهرات‌کنندگان با سر دادن شعارهایی در مخالفت با سیاست‌های دولت آمریکا و «باراک اوباما»، رئیس جمهوری این کشور، تاکید کردند که اوباما در راستای نابودی ملت‌های عربی و سرنگونی ارتش‌های قوی منطقه خاورمیانه گام بر می‌دارد.

«حسین عبدالغنی»، عضو هیئت امنای جریان مردمی مصر در حاشیه این تظاهرات به خبرنگار ما گفت: این جریان مردمی با هرگونه دخالت نظامی در سوریه مخالف است و اگر آمریکا مایل به دخالت نظامی است، باید از کشته شدن مردم فلسطین توسط رژیم صهیونستی جلوگیری کند.

«عمر الشال»، عضو دیگر هیئت امنای جریان مردمی مصر که در این تظاهرات شرکت کرده بود، نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، هر گونه حمله به سوریه را به مثابه تجاوز به قومیت عربی و امت اسلامی خواند و بر لزوم ایستادگی مقتدرانه در مقابل زیاده خواهی‌های آمریکا و رویارویی با حمله نظامی به سوریه تاکید کرد.

در همین راستا، رئیس جمهوری موقت مصر بار دیگر، با هر گونه ماجراجویی علیه سوریه مخالفت کرد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها