امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42166
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۰
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص بیانه اخیر اتحادیه عرب گفت: موضع گیری اتحادیه عرب قبل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص بیانه اخیر اتحادیه عرب گفت: موضع گیری اتحادیه عرب قبل از اعلام رسمی گزارش بازرسان سازمان ملل متحد نشانگرسیاسی بودن نوعی قضاوت از پیش تعیین شده می باشد.

وی با اشاره به اینکه این مواضع صرفا اعمال فشار هر چه بیشتر بر دولت سوریه را تعقیب میکند اضافه کرد: اینگونه موضع گیریها به روند جاری کمکی نکرده و به هرچه بحرانی شدن اوضاع می انجامد.

افخم افزود: تحریک و تشویق به توسل به زور امری خطرناک است. سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه ابعاد هرگونه اقدام احتمالی نظامی علیه سوریه منطقه خاورمیانه را در بر خواهد گرفت، گفت: جمهوری اسلامی ایران معتقد است اظهارات و اقدامات باید در جهت جلوگیری از گسترش بحران و پیشگیری از ورود منطقه به مرحله ای که پایانی برای آن متصور نیست متمرکز شود.

افخم همچنین اظهارات وزیر امور خارجه عربستان را غیر منطقی و برخاسته از تحلیل ها و اطلاعات  یکسویه دانست. سخنگوی وزارت امور خارجه خاطر نشان کرد برای حل بحران جاری باید راهکار سیاسی در پیش گرفت و در این مسیر لازم است رویارویی همه جانبه با تروریسم سازمان یافته و گروههای تروریستی که از سوی برخی از کشورها تغذیه می شوند مورد توجه قرار گیرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار