امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42174
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت خارجه برزیل، سفیر آمریکا در این کشور را احضار کرد. این اقدام در واکنش به انتشار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت خارجه برزیل، سفیر آمریکا در این کشور را احضار کرد. این اقدام در واکنش به انتشار گزارش‌هایی مبنی بر جاسوسی آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا از رئیس‌جمهور برزیل صورت گرفته است.

شبکه تلویزیونی «گلوبو» برزیل صبح امروز از جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از ارتباطات بین رؤسای جمهور برزیل و مکزیک و دسترسی این نهاد امنیتی به ایمیل‌های رئیس‌جمهور مکزیک خبر داد.

«گلن گرین والد» ستون‌نویس روزنامه انگلیسی «گاردین» مستقر در «ریو دو ژانیرو» که اطلاعات محرمانه آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا را از «ادوارد اسنودن» افشاگر آمریکایی دریافت کرده، روز گذشته (یکشنبه) به شبکه تلویزیونی «گلوبو» اعلام کرد که سندی که تاریخ آن به ژوئن سال 2012 میلادی بازمی‌گردد، نشان می‌دهد که آژانس امنیت ملی آمریکا به ایمیل‌های «انریکه پنا نیتو» رئیس‌جمهور مکزیک دسترسی پیدا کرده است.

یکی از اسناد دیگر آژانس امنیت ملی آمریکا نشان می دهد که این نهاد امنیتی به منظور درک بهتر روش های ارتباطاتی «دیلما روسف» رئیس جمهور برزیل و مخاطبان وی، از برنامه ای جهت دسترسی به تمام محتوای اینترنتی که روسف به صورت آنلاین از آنها بازدید داشته، استفاده کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار