امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42188
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «پلیتیکو»، «جان کری» و «چاک هیگل» وزرای خارجه و دفاع آمریکا روز سه‌شنبه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «پلیتیکو»، «جان کری» و «چاک هیگل» وزرای خارجه و دفاع آمریکا روز سه‌شنبه در کمیته روابط خارجی مجلس سنا حاضر می‌شوند تا از طرح «باراک اوباما» رئیس‌جمهور برای انجام حملات «محدود و کنترل‌شده» به اهدافی در سوریه، دفاع کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه در اقدامی غیرمنتظره تصمیم‌گیری در مورد اقدام نظامی علیه سوریه را به کنگره واگذار کرد. پیشتر «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس هم اقدامی مشابه انجام داد، اما با رأی مخالف نمایندگان پارلمان، از همراهی اوباما در اقدام نظامی علیه سوریه بازماند.

روز یکشنبه هم مشاوران اوباما با گروهی از نمایندگان کنگره در مورد طرح اوباما صحبت کردند و اسناد محرمانه‌ای در مورد حمله دو هفته قبل به «غوطه» در حومه دمشق به آن‌ها ارائه کردند. با این حال خبرگزاری رویترز نوشته است نمایندگان کنگره همچنان نسبت به اقدام نظامی علیه سوریه بدبین هستند.

پلیتیکو نیز در گزارش خود تصریح کرده است که اعضای کمیته روابط خارجی سنا نسبت به این طرح بسیار متفرق است، که این نمودی کلی از گرایش‌های کنگره است. قرار است جلسه‌ای دیگر نیز روز چهارشنبه برگزار شود. نمایندگان کنگره قرار است در هفته آینده برای تصمیم‌گیری در مورد اقدام نظامی علیه سوریه گرد هم آیند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها