امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۴:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4219
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۶
تعداد بازدید: 161
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس کامران باقری لنکرانی در همایش رئیس جمهور هفتم که از سوی انجمن اسلامی دانشجویان ...

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس کامران باقری لنکرانی در همایش رئیس جمهور هفتم که از سوی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شده بود اظهار داشت: تنها راه تعامل با دنیا رابطه با آمریکا و اروپای شمالی نیست و مشکلات کشور را می‌توان با تدبیر حل کرد لذا نباید مدیریت کشور از آرمان‌هایی که انقلاب بر پایه آن‌ها شکل گرفته است فاصله بگیرد.

باقری لنکرانی جدایی از مردم را یکی از آسیب‌های مهمی که کشور را تهدید می‌کند عنوان کرد و گفت: باید آسیب‌ها را بشناسیم و بر پایه آن، باید دولتی بسازیم که از این آسیب‌ها به دور باشد.

وزیر دولت نهم با تاکید بر این نکته که برای حل مشکلات کشور باید آرمان‌های خود را قوی‌تر کنیم اضافه کرد: نباید از آرمان‌های انقلاب اسلامی فاصله بگیریم که متاسفانه برخی دولت‌ها برای حل مشکلات، از این آرمان دور شده‌اند. اگر مدیری به وظیفه خود عمل نکرد به این معنی نیست که باید پرچم انقلاب را ساقط کرد بلکه این پرچم باید پایدار بماند.

وی تاکید کرد: بدون آرمان گرایی با کشورهای دیگر تفاوتی نخواهیم داشت و همین آرمان گرایی است که ما از جاهای دیگر متمایز می‌کند. کسانی که برای حل مشکلات، راه حل‌های غیر از آرمان گرایی داده‌اند باوری غلطی دارند که بدون آرمان‌ها می‌توان بر مشکلات غلبه کرد.  

 این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: برخی بر این باور غلط پافشاری می‌کنند که اگر در مقابل غرب کوتاه بیاییم مشکلات ما حل می‌شود در صورتی که غرب بنای تحمیل دارد و می‌خواهد که عظمت ما کاسته شود.

باقری لنکرانی با بیان این نکته که کسانی که دم از مذاکره با دشمن می‌زنند در جورچین دشمن هستند گفت: جهان امروز جهان کوچکی نیست و قدرت‌های متعددی در عرصه‌های اقتصادی ظهور کرده‌اند. اگر بر این باور باشیم که تنها راه تعامل با دنیا از مسیر آمریکا و اروپای شمالی می‌گذرد نه تنها فرصت‌های مهمی را از دست داده‌ایم بلکه ظرفیت‌های درون‌زای خودمان هم که بسیار گسترده است را نادیده گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه با یک مدیریت صحیح و با یک نگاه آرمان گرایانه می‌توانیم ظرفیت‌های درون کشور را برای حل مشکلات به میدان بیاوریم و بر آن غلبه کنیم، تصریح کرد: تنها داوطلب شهرستانی انتخابات ریاست جمهوری هستم و به شهرستانی بودن خود افتخار می‌کنم.

کاندیدای جبهه پایداری فوری‌ترین اقدام دولت یازدهم، رسیدگی به معیشت مردم و اقشار کم درآمد جامعه دانست و اقتصاد ایران را دارای یک بیماری مزمن عنوان کرد و افزود: ریشه‌های این بیماری را می‌توان در نظام بانکی، دولتی بودن اقتصاد و مسائل فرهنگی جستجو کرد.

وی با بیان اینکه اقتصاد از فرهنگ جدا نیست گفت: اقتصاد ما از ارزش‌ها و باورهای ما جدا نیست و باید مبنای کارش این باشد که فاصله طبقاتی بین اقشار مختلف مردم زیاد نشود. باید طوری برنامه ریزی شود که در بخش کشاورزی ارزش افزوده به جیب کشاورزان سخت‌کوش و زحمت‌کش برود.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه به بیان برخی برنامه‌های خود در صورت رای آوردن در انتخابات 24 خرداد پرداخت و گفت: در صورت انتخاب شدن برای ریاست جمهوری، در فاصله زمانی انتخاب تا تنفیذ حکم، برای اداره کشور شبکه نخبگانی از سراسر کشور راه‌اندازی می‌کنم.

وی با بیان این مطلب که تنها کاندیدایی هستم که پایتخت‌نشین نیستم خاطرنشان کرد: باید این تجربه مدیریتی و ارتباط با نخبگان سراسر کشور نهادینه شود.  

*تهران، همه ایران نیست

باقری لنکرانی با تاکید بر اینکه همه ظرفیت مدیریتی کشور منحصر به تهران نیست یادآور شد: تعداد زیادی مدیران جوان، کارآمد، جوان، متعهد، پرکار، نخبه و کارآمد در سراسر کشور وجود دارد که در حال خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از اعضای کابینه را از بین مدیران توانمند شهرستانی از سراسر کشور انتخاب خواهم کرد.

وزیر اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد رابطه با آمریکا نیز گفت: ایالات متحده در همه سال‌های پس از جنگ جهانی دوم سیاستش این بوده یک کشور را به عنوان هیولای مهیب طراحی و سعی کرده آن را در مقابل خود به دنیا معرفی کند تا از این طریق بتواند به اهداف خود دست یابد.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: آمریکایی‌ها، دچار شکست‌هایی شده‌اند و چالش‌های اساسی دارند زیرا اندیشمندان آمریکایی به این نتیجه رسیده‌اند که خطرناک‌ترین دشمن آمریکا ایران نیست بلکه پدیده‌ها و گروه‌هایی اسلام آمریکایی را دنبال می‌کنند مانند القاعده، طالبان و وهابیونی که دست به اعمال تروریستی می‌زنند و ریشه در اسلام آمریکایی دارند بزرگ‌ترین دشمن آمریکا هستند.

وی افزود: در حال حاضر بیشترین تروریست‌های عالم از همین گروه‌هایی که دنباله رو اسلام آمریکایی هستند، به‌وجود آمده‌اند.

به گفته باقری لنکرانی، جهان به این سمت پیش می‌رود که دشمنی بدون دلیل آمریکا با ایران، نزد خود آن‌ها نیز دارای انتقادات جدی است، هر موقع آمریکا از این دشمنی دست بردارد و رفتار‌هایش خصمانه نباشد در شرایط جدیدی قرار می‌گیریم که باید بر اساس آن شرایط تصمیمات اتخاذ شود.
 
 


 

*رتبه هفدهم اقتصاد جهان

وی با بیان اینکه، دنیا منحصر به امریکا و اروپای غربی نیست دنیای بزرگی است تاکید کرد: با همه این فشار‌ها رتبه هفدهم اقتصاد جهان را داریم که داشتن این رتبه از بسیاری کشورها از نظر اقتصادی بالا‌تر هستیم.

این استاد دانشگاه با انتقاد از تعطیل شدن مباحث سیاسی در زمان‌هایی غیر از انتخابات گفت: من معتقدم که برگزاری زود‌تر امتحانات دانشگاه‌ها برای برگزاری انتخابات و تعطیلی آن‌ها در زمان انتخابات یک بداخلاقی است.

وی گفت: برای رفع مشکلات ادعای انجام کار خارق‌العاده نمی‌کنم و به فضل خدا از تمام توانم برای انجام کار استفاده خواهم کرد و قول می‌دهم با مردم صادقانه و شفاف صحبت کنم تا برخی از مشکلات فعلی، برای دولت من به‌وجود نیاید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها