امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42203
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۳
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، به نظر نمی‌رسد که مردم سوریه چندان نگران تجاوز احتمالی آمریکا به کشورشان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، به نظر نمی‌رسد که مردم سوریه چندان نگران تجاوز احتمالی آمریکا به کشورشان باشند، چون از نخستین ساعات آغاز تهدیدات آمریکا و اعلام آمادگی نیروهای آمریکایی برای حمله احتمالی به خاک سوریه، فعالان سوری از طریق پایگاه‌های اجتماعی اینترنتی در حمله وسیعی دولت آمریکا وباراک اوباما را به سخره و ریشخند گرفتند.

«منار الحلبی»، یکی از این فعالان اجتماعی سوری است که بر این باور است، مردم سوریه به توانمندی‌های نظامی کشورشان در واکنش به هرگونه تجاوز احتمالی نیروهای آمریکایی و غربی حاضر در آب‌های دریای مدیترانه اطمینان دارند.

حلبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریح می‌کند که مسئله تجاوز احتمالی آمریکا به سوریه در نظر مردم سوریه به ویژه بعد از تغییر مواضع بسیاری از کشورها در عرصه بین المللی در قبال موضع آمریکا اهمیت خود را از دست داده و مهمترین دلیل آن حضور مستمر سوری‌ها برای بیش از دو سال و نیم در عرصه میدان و جنگ و تجربه شرایط جنگی است.

مردم سوریه اگرچه در خرید مایحتاج معیشتی خود، به خصوص نان با مشکلاتی مواجه هستند، ولی زندگی روزمره خود را با شادی و به سخره گرفتن مشکلات و حمله احتمالی آمریکا به کشورشان سپری می‌کنند.

خبرگراری فارس طی روزهای گذشته به گشت و گذار در خیابان‌های دمشق پرداخته و مشاهده کرده که اوضاع در این شهر کاملا روند عادی و طبیعی خود را سپری می‌کند، قهوه خانه‌ها مانند همیشه باز است، خیابان‌ها پر تردد و بوستان‌ها مملو از مردمی است که برای گذران اوقات فراغت خود طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه گذشته به آنها روی آورده‌اند.

دلیل اصلی برخورد مردم سوریه با تحولات اوضاع در منطقه به خصوص در سوریه ریشه در احساسات درونی آنها دارد که براین باورند، سوریه کشوری است که هم اکنون از همه طرف مورد حمله قرار گرفته است.

مردم سوریه بر این باورند که کشورشان هر لحظه به دلیل مواضعش به عنوان یکی از کشورهای محور مقاومت و موقعیت استراتژیک و اهمیت جغرافیاییش و برخورداری از منابع انرژی در خاورمیانه و جهان در معرض تجاوز و حمله دشمنانش قرار دارد.

اما نکته مهم در این خصوص شور و اشتیاق مردم سوریه برای رویارویی و مقابله با هرگونه تجاوز احتمالی آمریکاست، به گونه‌ای که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد، اغلب سوری‌ها آرزو دارند تا با این رویارویی راهی برای حمله نظامی کشورشان به اسرائیل و زدن ضربه به این رژیم استفاده کنند.

در واقع هم اکنون مردم سوریه بیش از هر زمان دیگری معتقدند، اسرائیل در پس حمایت از گروه‌های مسلح فعال در سوریه قرار دارد و عقل مدبر آنها در تمام عملیات‌های تروریستی است که بیش از دو سال و نیم است که در کشورشان با آن مواجه هستند، به همین دلیل از ارتش و نیروهای مسلح سوریه می‌خواهند، اسرائیل را به خاطر بحران‌های اقتصادی و سیاسی ایجاد کرده و حمام خونی که در کشورشان به وجود آورد، مجازات کند.

«یونس عمران»، تحلیلگر امور استراتژیک سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید می‌کند: دستاوردهای دستگاه نظامی سوریه طی دو سال و نیم گذشته اطمینان مردم این کشور را به توانمندی ارتش کشورشان در نبرد با رژیم صهیونیستی و پیروزی بر این رژیم و همچنین ترسیم عرصه جغرافیایی منطقه بعد از پیروزی در این بحران دو چندان کرده است.

عمران خاطر نشان می‌کند: نفس مردم سوریه برای رویارویی مستقیم با اسرائیل در سینه حبس شده و بدون تردید وقوع هرگونه تجاوز احتمالی آنها را به آرزوها و چشم داشت‌هایشان می‌رساند.

این تحلیلگر امور استراتژیک سوری تاکید می‌کند که هم اکنون آشکارا و عیان می‌توان اعتماد و اطمینان متقابل میان مردم و نظام این کشور را مشاهده کرد و مردم سوریه هم اکنون چنان به ارتش خود اطمینان دارند که معتقدند، این ارتش حتی توان نفوذ به اعماق سرزمین‌های اشغالی را دارد.

به نظر می‌رسد، مردم سوریه بیش از هر زمان دیگری به این باور رسیده‌اند که رژیم صهیونیستی در صورت هرگونه تجاوز به کشورشان از مجازات نجات نمی‌یابد و فراتر از آن، مردم سوریه بیش از ارتش این کشور خود را برای مقابله با تجاوز احتمالی آمریکا آماده می‌کنند، به گونه‌ای که با مراجعه به مراکز نظامی آمادگی خود برای پیوستن به ارتش این کشور قرار گرفتن در صفوف آن را اعلام می‌کنند.

گزارش شده که از زمانی‌که آمریکا اقدام به تهدید آمریکا در حمله نظامی به سوریه کرده، خیابان‌های دمشق شاهد راهپیمایی‌ها و تظاهرات‌های شبانه است که در آن جوانان سوری با برافراشتن پرچم کشور خود و پارچه نوشته‌هایی با عنوان «زنده باد ارتش سوریه» و سر دادن شعارهایی علیه اسرائیل و این رژیم و آمریکا و هم پیمانانش را به مقابله با هرگونه تجاوز وعده می‌دهند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها