امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4222
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۶
تعداد بازدید: 127
«شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در حاشیه اجلاس جهانی علما و بیداری اسلامی ...

«شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در حاشیه اجلاس جهانی علما و بیداری اسلامی تصریح کرد که برگزاری نشست بیداری اسلامی با هدف پرداختن به موضوعات مربوط به نگه داشتن حرکت اسلامی در مسیر صحیح، صادقانه و درست بود که علما در این مسیر نقش مهمی دارند.

وی افزود: نشست علما و بیداری اسلامی بخشی از مجموعه‌ طرح‌ها بوده و همه طرح نیست.

معاون سیدحسن نصرالله اظهار داشت که این نشست دستاوردهایی داشت ولی ما نیاز به پی‌گیری از طرف علما در کشورهای خودشان داریم.

وی گفت: نشست علما و بیداری اسلامی نزدیک کردن نقطه‌نظر علما، پیگیری مسائل مهم و حل مشکلات مطرح در میان مسلمانان را بررسی کرد.

نعیم قاسم با تأکید بر نقش شرکت‌کنندگان در نشست علما و بیداری اسلامی تصریح کرد که علمای حاضر باید به همراه پیروان خود در راستای عملی کردن طرح‌هان نشست گام بردارند.

وی درباره تشکیل دولت جدید لبنان نیز گفت: تشکیل دولت جدید در لبنان نیاز به زمان دارد چرا که نقطه نظرات مختلفی بین طرف‌های درباره کیفیت تشکیل دولت وجود دارد.

معاون دبیرکل حزب‌الله تصریح کرد که طرح ارائه شده توسط آنها (حزب‌الله) بر ضرورت تناسب بین تعداد نمایندگان و وزرا متمرکز است.

وی در این باره اظهار داشت که تعداد نمایندگان در دولت و پارلمان باید به یک اندازه باشد تا دولت پایگاه مردمی داشته باشد.

نعیم قاسم در ادامه ابزار داشت که حکومتی سیاسی (غیر تکنوکرات) تاکنون تشکیل نشده و ما منتظر هستیم که امور چگونه پیش خواهد رفت.

وی درباره دیدار میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه از بیروت و دیدارش با سیدحسن نصرالله نیز گفت که دیدار دو طرف با محور بررسی مسائل لبنان و منطقه بود، مسکو در حال پی‌گیری مسائل منطقه است.

معاون دبیرکل حزب‌الله تصریح کرد که مسکو مواضعی نزدیک و شبیه به حزب‌الله درباره حل بحران سوریه از طریق گفت‌وگو دارند و همچنین بر عدم کشیده شدن بحران خارجی به لبنان و توقف هژمونی آمریکا در منطقه نیز بحث شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها