امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42240
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "گریگوری کاراسین" معاون وزیر امور خارجه روسیه و "زوراب آباشیدزه" ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "گریگوری کاراسین" معاون وزیر امور خارجه روسیه و "زوراب آباشیدزه" نماینده ویژه نخست وزیر گرجستان در امور روسیه روز دوشنبه در جریان مذاکراتی تلفنی دورنمای توسعه روابط دو کشور و فراهم سازی مقدمات برای نشست آتی دو طرف در ماه سپتامبر را بررسی کردند.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در جریان این مذاکرات تلفنی، مسائل مربوط به روابط دوجانبه، از جمله دورنمای توسعه روابط مسکو و تفلیس بعد از انتخابات ریاست جمهوری ماه اکتبر در گرجستان مورد بررسی طرفین قرار گرفت.

پیش از این مقامات تفلیس اعلام کرده بودند که دور بعدی مذاکرات کاراسین و آباشیدزه، مذاکره کنندگان رسمی روسیه و گرجستان در نیمه دوم ماه سپتامبر در پراگ، پایتخت کشور چک برگزار خواهد شد.

در مذاکرات روسیه و گرجستان که به ابتکارعمل "بیدزینا ایوانیشویلی" نخست وزیر گرجستان آغاز شده است، نه مسائل مربوط به روابط سیاسی (چرا که دو کشور بعد از آگوست سال 2008 تاکنون با یکدیگر روابط دیپلماتیک ندارند)، بلکه مسائل مربوط به از سرگیری همکاری‌های تجاری، ترانزیتی و انسانی-فرهنگی بین دو کشور همسایه را مورد بررسی قرار می‌دهند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها