امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42241
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 99
 به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، ده‌ها تن از مدافعان حقوق بشر دیروز دوشنبه در رباط پایتخت مغرب علیه «تجاوز قریب الوقوع به سوریه» تظاهرات و ...

 به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، ده‌ها تن از مدافعان حقوق بشر دیروز دوشنبه در رباط پایتخت مغرب علیه «تجاوز قریب الوقوع به سوریه» تظاهرات و رژیم‌های عربی را مرتجع و مزدور توصیف و با ملت سوریه اعلام همبستگی کردند.

 این تظاهرات از سوی «ائتلاف سازمان‌های مدافع حقوق بشر در مغرب» که متشکل از بیست و دو جمعیت حقوقی و نهادهای جامعه مدنی است این تظاهرات ساماندهی شده بود.

تظاهرات کنندگان پرچم‌های سوریه و پلاکارد بزرگی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود «همه ما مخالف امپریالیسم مرتجع و حامی حقوق ملت‌ها برای تعیین سرنوشت خود هستیم».

آنها شعار دادند: «جنگ‌ها کافی است، «آمریکا دشمن ملت‌ها است» و «رژیم‌ها سازش می‌کنند و سوریه مقاومت می‌کند».

ائتلاف سازمان‌های مدافع حقوق بشر در مغرب با صدور بیانیه‌ای خواستار تحقیق بین‌المللی بی طرف و منطقی و مشخص شدن مسئولان کشتار ملت سوریه و حمایت از حق این ملت برای تعیین سرنوشت خود شد. این ائتلاف همچنین موضع رسمی مغرب را که از مداخله نظامی مستقیم خارجی در سوریه حمایت کرده است محکوم کرد.

وزارت امور خارجه مغرب پیش از این با صدور بیانیه‌ای کشتار در غوطه شرقی با استفاده از تسلیحات ممنوعه شیمیایی را محکوم و نظام سوریه را مسئول این کشتار و عواقب آن معرفی کرده بود.

مغرب اعلام کرد به رایزنی با برادران خود در اتحادیه عرب برای اتخاذ موضع مناسب ادامه خواهد داد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها