امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42250
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 182
به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهر وبلاگ‌ها ساکنانی خوش‌نشین دارد، فقط کافیست تا چند روزی را میهمان اهالی ...

به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهر وبلاگ‌ها ساکنانی خوش‌نشین دارد، فقط کافیست تا چند روزی را میهمان اهالی میهمان‌نواز این شهر شوی؛ هر خانه با چراغی روشن، خود را برای پذیرایی از میهمانان آماده کرده است.

اگرچه زبان مردم این شهر با هم تفاوت دارد اما صدایشان یکی است؛ این شهر هر روز شلوغ‌تر می‌شود؛ افرادی خانه‌ها‌یشان را رها می‌کنند اما تعداد بیشتری به قصد بنا کردن منزل جدید راهی این شهر می‌شوند.

مردم، مهربانی‌ها و تجربه‌هایشان را بدون اندکی توقع با همشهری‌های خود به اشتراک‌ می‌گذارند؛ اینجا در بیان بایدها، رودربایستی معنا ندارد و در هیچ خانه‌ای به روی میهمان بسته نیست.

سرویس فضای مجازی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در نظر دارد تا هر سه‌شنبه منتخب مهم‌ترین و بهترین مطالب وبلاگ‌نویسان کشور را در قالب گزارش «سه‌شنبه‌های وبلاگی» در معرض دید مخاطبان این خبرگزاری قرار دهد.

از این پس قرار ما سه‌شنبه‌های هر هفته با سه‌شنبه‌های وبلاگی برای قدم زدنی کوتاه با وبلاگ‌نشینان...

*دروغ‌های آمریکا را چه کسانی باور می‌کنند؟
 مهم‌ترین موضوع بین‌المللی که از آخر هفته گذشته در رسانه‌‌ها کلید خورد، بحث جنجالی طرح حمله نظامی به سوریه از سوی آمریکا بود؛ موضوعی که مهم‌تر از خوی جنگ‌طلبی قدرت‌های استکباری مورد توجه کاربران فعال در فضای مجازی قرار گرفت، دلایل و توجیهاتی بود که از سوی آمریکا به عنوان پیشنهاد دهنده حمله نظامی به سوریه مطرح شده بود و همین امر موجب شد تا تحلیل‌های مختلفی در این زمینه صورت گیرد؛ وبلاگ آهستان در این زمینه نوشت: سال‌هاست که دولت آمریکا با بهانه‌های تکراری و غیرقابل اثبات، علیه کشورهای مختلف جنگ به راه انداخته و جنایت‌ها مرتکب شده‌ است؛ حال چطور ممکن است مردم باز هم باور کنند که مقامات آمریکایی راست می‌گویند.

ادامه مطلب...
 
*دلایلی که سقوط سوریه را منتفی می‌کند
 آمریکا علی‌رغم مخالفت برخی از سران کشورهای غربی با طرح حمله نظامی به سوریه بر مواضع خود پافشاری کرد، تا شاید بازهم بتواند قدرت‌ نظامی خود را به رخ دنیا بکشد اما تحلیل‌های منتشر شده در این زمینه ژست‌ سیاسی آمریکا را کاملاً در هم‌ریخت، وبلاگ تألمات و تأملات یک دانشجو با چنین دیدگاهی وقایع اخیر را بررسی کرد: روسیه حاضر به عقب نشینی و معامله بر سر سوریه نیست زیرا که سوریه برای روسیه در حکم عربستان سعودی برای آمریکاست.

ادامه مطلب...
 
*وای اگر کفتارها رفتار کفتاری کنند
 وقتی مفهومی برای مخاطب به زبان شعر بازگو می‌شود از دو جنبه باارزش است، نخست اینکه مخاطب را اغنا می‌کند که در برابر مفهومی قرار گرفته که از عمق جان گوینده برخواسته است و سپس درک مفاهیم ارائه شده به لطیف‌ترین شکل که با روح حقیقی انسان سازگاری دارد؛ مجتبی نادری طاهری شاعر جوان کشورمان در وبلاگ نادرترین غزل، غزلی در پاسخ به رفتارهای جنگ‌طلبانه و ضد حقوق بشری آمریکا سرود: ای کلاغ بی‌خبر! از ما به زالوها بگو / باز اگر در جنگل ما قصد خونخواری کنند/ قلعه را روی سر آن قوم ویران می‌کنیم/ تا که مدت‌ها فقط آواربرداری کنند!

ادامه مطلب...
 
*ورق ورق می‌کنند کالباس خاورمیانه را و جلو سگ‌هایشان می‌اندازند
 جلیل صفر بیگی، نیز دیگر شاعر معاصر کشورمان است که دست به قلم برد و سروده‌ای با موضوع جنگ‌ قدرت‌ها سرود، جنگی که کودکانی را به قتل می‌رساند که شاید سنشان به سخن گفتن هم نرسد تا بپرسند از قاتلانشان به چه علت آنها و دوستانشان را به کام مرگ می‌کشانند؛ صفربیگی در وبلاگ شخصی‌اش واران نوشت: کودکان کابلی کشته می‌شوند و ما فقط آه می‌کشیم/ کودکان بغدادی آه! کودکان بیروتی آه! کودکان دمشقی، آه!

ادامه مطلب...
 
*اصلاح‌طلبان در اندیشه تزریق تفکر «سازش با غرب» به دولت یازدهم
 دست‌یابی به منافع هسته‌ای بدون اندک واگذاری امتیاز به غرب موضوع مورد درخواست تمام مردم کشورمان است؛ وبلاگ جلبک ستیز در این زمینه آورده است: پیشنهادی که هادیان به عنوان امتیازدهی یکجانبه به غرب مطرح می‌کند، دقیقا همان طرحی است که در سال‌های اخیر بارها از سوی رژیم صهیونیستی مطرح شد و پس از عدم پذیرش آن از سوی ملت ایران، به تحریم‌های غرب علیه ایران منجر ‌شد.

ادامه مطلب...
 
*پیام مردم در 24 خرداد فراموش نشود!
 با گذشت چند ماه از برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنان تحلیل‌های مختلفی که گاه برآمده از منافع جناح‌های سیاسی است از حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی و انتخاب فردی با شعار اعتدال در رسانه‌ها منتشر می‌شود؛ پاسداری از پیام اصلی مردم در انتخابات 24 خرداد وظیفه‌ خطیری است که برخی از فعالان فضای مجازی آن را برعهده گرفتند؛ وبلاگ من انقلابی‌ام به بازخوانی علل گرایش مردم به شعار اعتدال و مشارکت حداکثری در انتخابات پرداخت: «مردم از افراط و خودمحوری خسته شدند»، «مردم به اعتدال رأی دادند» اینها نظرات عده‌ای است که می‌خواهند رأی مردم را به نفع خود و همفکران خود مصادره کنند.

ادامه مطلب...

*از شیرِ آب «سیلاب» می‌آید
 وقتی فردی تصمیم‌ می‌گیرد به همشهری‌های خودش کمک کند لازم نیست هیچ هزینه‌ای را متحمل بشود فقط کافیست که یک وبلاگنویس باشد و با دوربین چند مگاپیکسلی تلفن همراه خود مشکلاتی که سال‌ها مردمی در گوشه‌ای از کشوری پهناور با آن روبرو هستند را روایت کند؛ وبلاگ سیستان نگاه با این رویکرد نوشت: امروز در زابل، از شیر آب سیلاب می‌آید و ما مجبوریم این آب سیلاب را بنوشیم با آن دست و صورتمان را بشوییم و تنی به آب بزنیم.

ادامه مطلب...
 
*ماهواره با طعم آب شور
 یکی دیگر از وبلاگنویسان کشورمان به موضوع محرومیت روستاها اشاره کرد اما محرویت اصلی این روستا نه آب بود و نه نان؛ «فقر فرهنگی در روستاهای مرزی کشور»، موضوعی بود که وبلاگ ریگ متین به آن پرداخت: روستایشان نزدیک مرز است؛ پشت بامشان سنگین شده است از دیش‌های ماهواره؛ می‌گوید: «ماهم خیلی دوست داریم بدانیم در تلویزیون داخلی کشورمان چه می‌‌گذرد ولی چه کنیم اینجا پوشش رسانه‌ای شبکه‌های داخلی نیست!».

ادامه مطلب...
 
*سه نکته دیپلماتیک؛ از سخنگوی زن برای وزارت خارجه تا بحران سوریه
 همیشه اولین‌ها در یادها خواهد ماند؛ اما اگر این مقوله در محدوده سیاست رخ بدهد علاوه بر جلب نظر و خاطره‌انگیز بودن بحث برانگیر و گاهی جنجالی نیز می‌شود؛ مرضیه افخم به عنوان سخنگوی وزارت خارجه معرفی شد و ماجرای نقدهای مختلف بر این انتصاب هم رونق گرفت؛ وبلاگ عبور نیز در نقد این انتصاب نوشت: زن، نماد لطافت و مهربانی و تربیت است نه نماد اعلام موضع دیپلماتیک، تهدید به دخالت نظامی و پاسخگویی به شیطنت‌های کاخ سفید و اروپا!

ادامه مطلب...
 
*قالیباف و هاشمی در میدان مار و پله شورای شهر چهارم
 همزمان با نزدیک شدن به زمان انتخاب شهردار تهران گمانه‌زنی‌ها نسبت به اینکه بالاخره چه کسی و با چه سوابق اجرایی موفق به دریافت کلید بهشت می‌شود نیز افزایش یافت؛ وبلاگ نقطه سرخط نیز در این زمینه نوشت: هم‌اکنون جایگاه شهرداری تهران مثال بازی مار و پله شده و باید منتظر بود و دید قالیباف و هاشمی که گزینه‌های اصلی شهرداری هستند کدامیک به بهشت خواهند رسید.

ادامه مطلب...
 
*دانشجوی مبارزی که بعد از مرگش هم سرود زندگی خواند
 وقتی قرار باشد از باورها و اعتقاداتی سخن گفت که حتی مرگ هم قدرت پایان بخشیدن به آن را ندارد، مرثیه مرگ تنها عزاداری نخواهد بود؛ معین رئیسی نام دانشجویی است که هفته گذشته برای همیشه با دوستان خود وداع کرد؛ یکی از چندین دوستان این دانشجوی فعال در وبلاگ مهردونی آورد: اگر عده‌ای نمی‌خواهند با رژیم کودک‌کش سرجنگ داشته باشند، بدانند هنوز معین‌هایی هستند تا در امتداد خون علی محمدی، شهریاری، رضایی‌نژاد و احمدی روشن به تمام جاماندگان عافیت طلب بفهمانند جنگ ممکن است که نباشد، اما مبارزه تمامی ندارد

ادامه مطلب...
 
*کشف حجاب رضاخانی؛ مدل 2013
 نام رضاخان به واسطه استفاده از اجبار در کشف حجاب در تاریخ دیکتاتورها ماندگار شد؛ اما با گذشت زمان روش‌های اعمال قدرت‌ دیکتاتورها نیز تغییر کرد؛ وبلاگ پیکار با چنین رویکردی نوشت: دشمن قدیمی ما با ترویج پوشش‌های بدن نما، برنامه‌های ماهواره و مطالب مندرج در سایت‌ها هدفی جز این ندارد که جامعه جوان در حال پیشرفت‌مان را به «اندلسی» دیگر تبدیل کند.

ادامه مطلب...
 
وبلاگ خود را به ما معرفی کنید

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها