امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4226
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۷
تعداد بازدید: 168
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و گرامیداشت مقام استاد که سه‌شنبه شب در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد در سخنانی با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: زبان، فکر و اندیشه ما کوچکتر از آن است که بتوانیم قطره‌ای از دریای عظمت، عزت و فضیلت آن بزرگوار را عرضه کنیم.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته پس از انقلاب اسلامی برای معرفی شخصیت صدیقه طاهره(س) یادآور شد: در این زمینه در 34 سال گذشته به ویژه از زبان امام راحل مطالبی را شنیدیم که با تأمل در آن می‌توانیم ذره‌ای معرفت خود را نسبت به فاطمه زهرا(س) افزایش دهیم.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه خداوند متعال در میان میلیارد‌ها انسان نعمت ولایت اهل بیت(ع) و ارادت به حضرت زهرا(س) را به ما عنایت کرده است، تصریح کرد: این نعمت، نعمت بسیار عظیمی است که در دسترس ما قرار گرفته است و اگر لحظه‌ای از آن استفاده کنیم، سود بیکران می‌بریم اما غافلیم و گویا چنین کسی را نمی‌شناسیم.

وی با تاکید بر اندیشیدن بیشتر در مقامات اهل بیت(ع) اظهار داشت: باید از این بزرگواران تا حد توان با یک نماز، یک قرائت قرآن و حتی با یک ذکر استفاده کنیم که از این کار هم مضایقه کردن جفا است.

مصباح‌یزدی تصریح کرد: انشاالله که ما جفاکار نباشیم و قدر اولیای خدا را بهتر بشناسیم و برای حوائج دنیوی و اخروی از آنها بهره بگیریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم اظهار داشت: درباره مقام معلم و ارزش علم و تعلیم مطالب زیادی عنوان شده است به ویژه بعد از انقلاب که امام خمینی(ره) روزی را به نام روز معلم نامیدند، مطالب بسیار ارزشمندی را به عنوان میراث برای ما به یادگار گذاشتند که با مرور آنها بر دانسته‌هایمان افزوده می‌شود.

کار معلم خدمت به دیگران است

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه کار معلم «به ما هو معلم» خدمت به دیگران است، خاطرنشان کرد: آنچه که می‌تواند اساتید را خوشحال کند، آن است که ما از زندگی آنها برای خودمان بهره بگیریم.

وی با اشاره به اینکه «حاصل عمرم» تعبیر امام خمینی(ره) از شهید مطهری است، ابراز داشت: حال که ما این استاد شهید را در دسترس نداریم که حضوراً از آن بهره ببریم، باید از کتاب‌ها و مطالب ایشان تعلم و تلمذ کنیم که این کار شادی ایشان را به همراه خواهد داشت.

مصباح‌یزدی با بیان اینکه برای بزرگداشت استاد مطهری و سایر معلمان باید از تجربیات، تعالیم و آموزه‌های آنها بهتر استفاده کنیم، گفت: باید از تمام ابعاد شخصیتی آن بزرگوار و سیره عملی و علمی ایشان و تجاربی که برای ما به ارث گذاشته است به بهترین شکل ممکن بهره ببریم.

وی با اشاره به برخی از ویژگی‌های شهید مطهری، برخی از خصایص ایشان را برجسته‌تر از دیگران عنوان کرد و با بیان اینکه یکی از این ویژگی‌ها شخصیت علمی استاد مطهری بود، ابراز داشت: این شهید والامقام از زمانی که یک طلبه ساده بود تا پایان عمر خویش که به جایگاه رفیع علمی دست یافت، در همه این مراحل در دلسوزی برای ارتقای سطح علمی و فرهنگی جامعه توقف و تعطیلی نداشت.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) بُعد علمی شهید مطهری را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به توجه ویژه آن شهید بزرگوار به تربیت دانشجویان و طلاب فاضل یادآور شد: ایشان با وجود همه مسئولیت‌ها و مشغولیت‌هایی که در تهران داشت، اواخر هفته به قم می‌آمد و به تدریس می‌پرداخت.

وی بر لزوم استفاده از فرصت‌ها تاکید کرد و اظهار داشت: باید قدر عمرمان را بدانیم و آن را در تحقیق علوم، ارائه نظریات علمی و پرورش شاگرد صرف کنیم و از کارهای کم‌ارزش بپرهیزیم.

انتهای پیام/78010/ب40/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها