امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42272
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 40
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی المیادین در گزارشی از واشنگتن با اشاره به اینکه قرار است روز ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی المیادین در گزارشی از واشنگتن با اشاره به اینکه قرار است روز سه‌شنبه «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا و «جان کری» وزیر امور خارجه این کشور در جلسه استماع ‌کمیته روابط خارجی سنا حضور یابند، تاکید کرد: باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا پس از سخنان دو روز قبل خود با انتقادات جدی روبرو شده است و خود را به دردسر انداخته است.

خبرنگار این شبکه از واشنگتن گزارش داد که مجلس نمایندگان غالباً مخالف اوباما و طرح وی برای حمله به سوریه هستند.

رئیس جمهور آمریکا در روزهای اخیر گفت‌و‌گوهایی فشرده تلفنی و ویدئو کنفرانس با نمایندگان بارز در کنگره از جمله جان دینر و جان مک کین داشته است.

بنابراین گزارش، انتظار می‌رود که کنگره آمریکا درخواست ملاقات نمایندگان دومای روسیه را بپذیرد به ویژه پس از آنکه روابط مسکو-واشنگتن پس از ماجرای اسنودن دچار اختلال شد.

این اقدام نمایندگان روس هوشمندانه بود و آنها اکنون می‌توانند در مذاکرات داخلی آمریکا درباره جنگ حضور داشته باشند.

خبرنگار المیادین تاکید کرد که کنگره کنونی یکی از طرفداران سرسخت پایان جنگ در عراق و خروج نیروهای نظامی از این کشور بود و اگر آنها با جنگ در سوریه موافقت کنند در حوزه‌های انتخاباتی خودشان با انتقاد روبرو خواهند شد.

اوباما هفته‌های سختی در پیش دارد و انتظار می‌رود که کنگره درباره نامعلوم بودن اهداف عملیات و مباحثی چون تنبیه یا اعاده موازنه سوالاتی جدی از مقامات دولت مطرح کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها