امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42275
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 143
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، تظاهرات کنندگان تونسی دیروز با تشکیل زنجیره‌های انسانی از میدان باردو در مقر مجلس موسسان تا مقر ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، تظاهرات کنندگان تونسی دیروز با تشکیل زنجیره‌های انسانی از میدان باردو در مقر مجلس موسسان تا مقر دولت در میدان القصبه خواستار سرنگونی دولت علی العریض شدند.

شرکت کنندگان در این زنجیره انسانی بر خواسته مخالفان برای براندازی دولتی که اسلام گراهای النهضه رهبری آن را برعهده دارند و همچنین بر استعفای مجلس موسسان تاکید کردند.

این در حالی است که تلاش‌های اتحادیه کل مشاغل تونس برای میانجیگری بین دولت و مخالفان و دستیابی به توافقی بین دو طرف برای برون رفت این کشور از بحران سیاسی ادامه دارد.

در پی ترور محمد البراهمی از لائیک‌های مخالف در تونس تظاهرات‌ها برای سرنگونی دولت در شهرهای مختلف این کشور برگزار شد تظاهرات کنندگان دولت را به ناتوانی در مقابله با ترور شخصیت‌های معارض متهم می‌کنند.

از سوی دیگر نیروهای امنیتی تونس دوشنبه شب توانستند 35 زندانی از جمع 49 زندانی که از زندانی غیرنظامی در جنوب این کشور فرار کرده بودند مجددا دستگیر کنند.

این 49 زندانی از زندانی در شهر قابس در 350 کیلومتری جنوب تونس و در پی شورشی در زندان فرار کردند.

این در حالی است که دولت تونس دوشنبه شب مجموعه‌ای از اقدامات برای حل وضعیت کارگران حزب تجمع دموکراتیک قانون اساسی حزب منحل بن علی تصویب کرد.

دولت تونس در نشست کاری دوشنبه شب خود که به ریاست رضا السعیدی وزیر اقتصاد این کشور برگزار شد به بررسی حل وضعیت اجتماعی اعضا و طرفداران حزب منحل و وضعیت قانونی و دارایی‌های آنان پرداختند.

از زمان سرنگونی حکومت بن علی در آغاز سال 2011 کارکنان مقرهای حزب تجمع دموکراتیک قانون اساسی و نهادهای مختلف وابسته به آن خواستار مشخص شدن وضعیت شغلی و اجتماعی خود شدند.

از سوی دیگر جنبش تمرد تونس اعلام کرده است که یک میلیون و 700 هزار امضا از شهروندان تونسی جمع آوری کرده است که خواستار انحلال پارلمان و براندازی دولت موقت علی العریض هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها