امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42292
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 188
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبر تشکیل معاونت سیاسی امنیتی در دولت تدبیر و امید، حاشیه های فراوانی را به ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبر تشکیل معاونت سیاسی امنیتی در دولت تدبیر و امید، حاشیه های فراوانی را به وجود آورد؛ حاشیه هایی که در ابتدای راه دولت می توانست برای دولت روحانی مشکل ساز شود.

البته خبری دیگر در کنار این شایعه مطرح شد. خبری که حکایت از انتخاب استانداران توسط کمیته ای چهار یا سه نفره می داد. اعضای این کمیته نیز بر اساس اخبار منتشر شده عبارت بودند از علی یونسی، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور. اما ماجرای این دو خبر تکذیب شده از کجا شروع شد؟

آغاز شایعات با یک مصاحبه عجیب!

کمال الدین پیرموذن نماینده اردبیل که گرچه عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت است اما وی را بعنوان نماینده نزدیک به اصلاح طلبان می شناسند را شاید بتوان اولین منبع خبر تشکیل معاونت سیاسی امنیتی و کمیته سه نفره برای تعیین استانداران در دولت تدبیر و امید دانست.

البته دلیل توجه و اعتنا رسانه ها به اظهارات پیرموذن نزدیک بودن وی به جریان اصلاح طلب بود، موضوعی که می توانست به درست بودن این خبر کمک کند.

این نماینده مجلس در گفت و گو با یکی از خبرگزاری ها از وجود اطلاعات موثقی درباره تشکیل معاونتی به نام سیاسی – امنیتی در ریاست جمهوری خبر داد و گفت: این معاونت در راستای جلوگیری از سهم خواهی ها و فشارها در وزارت کشور و وزارت امور خارجه جهت اجرای برخی سیاست های خاص است، این معاونت مقوم و مکمل وزارتخانه های سیاسی، اطلاعاتی و امنیتی است.

نماینده نزدیک اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی افزود: حل مشکلات اقتصادی در گرو حل مشکلات مدیریتی و سیاسی است به همین دلیل بها دادن به مسائل سیاسی و امنیتی پیش زمینه شکل گیری حماسه سیاسی و اقتصادی است.

پیرموذن خاطر نشان کرد: روحانی سال ها است که در مسائل امنیتی و سیاسی مشرف و آب دیده است، ضرورت حمایت از سه وزارتخانه اطلاعات، کشور و امور خارجه در جهت حسن اجرای ماموریت ها با توجه به پیچیدگی امور موجب شکل گیری معاونت سیاسی- امنیتی رئیس جمهور شده است.

وی تاکید کرد: اگر مدیران با حساسیت بیشتر در سطح معاونین وزارتخانه ها، استانداری ها و فرمانداری ها از فیلتر معاونت سیاسی- امنیتی رئیس جمهور عبور کنند، جلوی ویژه خواری ها، اختلاس ها و مفاسد اقتصادی گرفته خواهد شد.

نماینده اصلاح طلب مجلس، معاونت سیاسی- امنیتی ریاست جمهوری را چشم بینای نهاد ریاست جمهوری خواند و گفت: این معاونت مشرف به عملکرد مسئولان خواهد بود.

پیرموذن با اشاره به انتخاب استانداران از سوی کمیته سه نفره بیان کرد: دولت با تشکیل کمیته ای که مشمول اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، یونسی معاون سیاسی- امنیتی رئیس جمهور و رحمانی فضلی وزیر کشور به عنوان افرادی باکفایت و شجاع، به منظور انتخاب استانداران از رشد انسان های بی کفایت در استان‌ها جلوگیری می کنند.

این مصاحبه و خبر تشکیل معاونت سیاسی امنیتی و کیمته سه نفره با واکنش های مختلفی در سطح رسانه ها روبرو بود. برخی تشکیل معاونت سیاسی - امنیتی را «یک موازی کاری » دانسته و برخی دیگر تشکیل این معاونت را به عنوان «چشم بینای نهاد ریاست جمهوری» مفید خواندند.

واکنش ها به تشکیل کمیته سه نفره برای تعیین استانداران، نیز به دو گروه موافق و مخالف تبدیل می شد و مخالفان آن را «عامل کاهش اختیارات وزیر کشور» و موافقان تعیین استانداران توسط این کمیته را عاملی برای «انتخاب صحیح» استانداران می‌دانستند.

معاونتی که تشکیل نشده، تکذیب شد!

اما شایعه تشکیل معاونت سیاسی – امنیتی و کمیته سه نفره انتخاب استانداران، دوام چندانی نیاورد.

علی یونسی در گفت و گویی کوتاه با یکی از روزنامه های نزدیک به جریان اصلاح طلب گفت: این نوع خبرسازی‌ها در راستای فشارهای سیاسی بر بنده است.

البته دفتر یونسی نیز در ادامه با اشاره به خبر منتشر شده درباره انتصاب وی به عنوان معاون سیاسی امنیتی رئیس جمهور این خبر را شدیدا تکذیب کرد.

کمیته سه نفره برای تعیین استانداران نیز تنها ساعاتی بعد به سرنوشت معاونت سیاسی  - امنیتی دچار شد.

محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور در گفت و گویی خبر تشکیل این کمیته را تکذیب کرد.

وی تاکید کرد: نمی‌دانم مبنای این اخبار نادرست از کجاست.

بنابراین گزارش، خبر تشکیل این معاونت اولین بار از سوی یکی از نمایندگان نزدیک به دولت منتشر شد و همین موضوع نیز باعث شد خبر مورد توجه قرار گیرد و حاشیه‌هایی را برای دولت نوپای تدبیر و امید ایجاد کند. بدون شک جلوگیری از اظهارنظرهای اینچنینی برخی نزدیکان دولت می تواند راه دولت حسن روحانی برای حل مشکلات کشور را هموارتر کند.

موضوع دیگر نیز عدم انتصاب برخی معاونان نهاد ریاست جمهوری است که مشخص نشدن این موضوع تا حد زیادی می تواند به مطرح شدن این شایعه‌ها کمک کند.
 
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها