امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42311
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 71
مریم نجابتیان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به توقف مراسم تحلیف مراکز مشاوره ازدواج به دنبال نامه رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت ...

مریم نجابتیان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به توقف مراسم تحلیف مراکز مشاوره ازدواج به دنبال نامه رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت جوانان نامه‌ای را خطاب به امیدوار رضایی معاون تطبیق قوانین مجلس شورای اسلامی تنظیم کرده است و هم اکنون در حال بررسی این موضوع هستیم تا جلسه‌ای برگزار شود و موانع قانونی صدور مجوز مراکز مشاوره ازدواج برطرف شود و بتوانیم مراسم تحلیف را برگزار کنیم.

وی ادامه داد: منظور از موانع قانونی نامه‌ای است که ازطرف رئیس مجلس شورای اسلامی برای ما ارسال شده است و در آن آمده است که صدور مجوز مراکز مشاوره ازدواج از سوی وزارت جوانان غیرقانونی است در حالیکه ما در نامه‌ای که به مرکز تطبیق قوانین مجلس شورای اسلامی نوشتیم با ذکر دلیل آمده است که هیچ مغایرت قانونی برای صدور مجوز مراکز مشاوره ازدواج از سوی وزارت جوانان وجود ندارد.

مدیر گروه مشاوره ازدواج وزارت جوانان خاطرنشان کرد: یکی از سؤال‌های ما این است که اگر در گذشته همه چیز برای صدور مجوز مراکز مشاوره ازدواج بر طبق روال قانونی خود انجام می‌شد، پس فلسفه آئین نامه ماده 43 چه بوده است؟

نجابتیان ادامه داد: اصلا در آیین نامه سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور اشاره‌ای به صدور مجوز مراکز مشاوره ازدواج نشده است چون این سازمان درحقیقت یک NGO  است که پروانه صلاحیت افراد از لحاظ علمی را صادر می‌کند و آیین نامه ماده 43 هیچ مغایرتی با قانون ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در آن ماده قانونی آمده است که مجوز مراکز مشاوره ازدواج نیازمند تأیید یک دستگاه دولتی دارد درحالیکه سازمان نظام روانشناسی اصلا دستگاه دولتی نیست و یک سازمان و NGO است که صلاحیت علمی افراد را تأیید می‌کند.

وی اظهار داشت: ما فعلأ روند کار قبلی خود را ادامه می‌دهیم و افرادیکه مدارک خود را ارسال کرده‌اند استعلامات آنها انجام می‌شود و فقط برگزاری مراسم تحلیف و اعطای مجوز برای مدتی تا رفع ایرادات قانونی متوقف شده است اما روند بررسی‌ مدارک متقاضیانی که ثبت نام کرده‌اند همچنان ادامه دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها