امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42314
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس عیسی فرهادی در آیین تحلیف چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران که صبح امروز با حضور مرتضی تمدن استاندار تهران، محمد باقر ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس عیسی فرهادی در آیین تحلیف چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران که صبح امروز با حضور مرتضی تمدن استاندار تهران، محمد باقر قالیباف، شهردار تهران و جمعی از نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار داشت: امروز پایان کار 6 ساله شورای سوم تهران و شهرداری تهران است و شروع دوره چهارم شورای شهر تهران، ری و شمیرانات است.

وی تصریح کرد: کارنامه درخشان شورای سوم که توفیق 6 ساله‌ای  براساس اصلاح در قانون یافته بر کسی پوشیده نیست و تلاش‌های فراوانی که در پایتخت جمهوری اسلامی امروز بخشی از گره‌هایی که در گذشته در تهران بود با درایت و پیگیری شورا و نظارت و همچنین فعالیت شهرداری تهران رفع شده است.

فرهادی بیان داشت: براساس ارتباطی که شورا طبق قانون با فرمانداری دارد در شورای سوم یک هزار و 414 مصوبه تصویب شد که این تعداد 163 مصوبه در کمیته تدقیق به فرمانداری مورد اعتراض قرار گرفت که در نهایت 101 مصوبه را مجددا شورا اصلاح و به تصویب فرمانداری رساند و 61 مصوبه باقی مانده به شورای حل اختلاف ارجاع داده شد.

فرماندار تهران ادامه داد: از 61 مصوبه باقی مانده که به شورای حل اختلاف داده شد، 19  مصوبه براساس نظر فرمانداری عمل شد و 15 مصوبه بر اساس نظر شورا به تصویب رسید و کمتر از 25 مصوبه هنوز جوابی از شورای حل اختلاف وصول نشده است که این نشانگر ارتباط تنگاتنک شورا و فرمانداری برای کمک به شهرداری است.

وی تصریح کرد: خدا را شاکریم که به جمهوری اسلامی توفیق داد و در 24 مرداد امسال حماسه سیاسی به تدبیر مقام معظم رهبری با مشارکت مردم ایجاد شد و هم ریاست جمهور عزیز و هم شوراها انتخاب شدند و در واقع کار سنگینی بود که برای نخستین بار تجربه دو انتخاب ملی و محلی در کشور اجرا شد.

فرهادی بیان داشت: در انتخابات شوراها 2 میلیون و 700 هزار رای و در  ریاست جمهوری  3 میلیون و 200 هزار رای داشتیم که از انتخابات شورا 500 هزار رای سفید به صندوق ریخته شده بود که نشانگر علاقمندی مردم بود ولی گرمای آن روز اجازه انتخاب رای را به آن‌ها نداده بود و در واقع مشارکت در انتخابات شوراها یک میلیون نفر کمتر از ریاست جمهوری بود که امیدواریم برای دوره بعد مجلس شورای اسلامی فکری کند که رای‌ها بالاتر باشد.

فرهادی ادامه داد: 400 شعبه اخذ رای در تهران اضافه کردیم که در مجموع 3 هزار و 733 شعبه در تهران، ری و شمیرانات رای‌های مردم را جمع‌آوری کردند.

فرمانداری تهران با هدایت و راهبری استاندار بسیجی تهران و همکاری و همراهی هیئت نظارت بر ریاست جمهوری و شوراها و بکارگیری 100 هزار نفر در تهران به نحوی بی‌سابقه انتخابات شوراها و ریاست جمهوری را برگزار کرد که در 35 سال گذشته از انقلاب بی‌نظیر بوده است.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها