امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42315
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 141
فرج‌اله عارفی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس درباره بحث ممنوعیت استفاده از سلاح سرد و قوانین مربوط به آن گفت: این موضوع بسیار مهم است و هر فردی که ...

فرج‌اله عارفی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس درباره بحث ممنوعیت استفاده از سلاح سرد و قوانین مربوط به آن گفت: این موضوع بسیار مهم است و هر فردی که در مجلس پیرامون ممنوعیت استفاده از سلاح سرد مطرح شود ما از آن حمایت می‌کنیم.

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر سلاح سرد یکی از وسایلی است که عامل اصلی گرفتن جان انسان‌ها شده و متاسفانه قانونی در بخش خرید و فروش سلاح سرد نداریم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه سلاح‌های سرد باید شناسنامه‌دار شوند، گفت: در صورتی که این اتفاق بیفتد ما می‌توانیم کسانی را که با استفاده از سلاح سرد جان انسانی را گرفته‌اند به سرعت شناسایی کنیم بنابراین قانون باید در این حوزه نیز گسترش پیدا کند.

عارفی تصریح کرد: قانون در حقیقت تنظیم کننده است اما صرف حدود قانون بازدارندگی کامل را ندارد بلکه باید برای برخورد با کسانی که از سلاح سرد استفاده می‌کنند فعالیت‌های فرهنگی را گسترش داد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر نقش مدارس، رسانه ملی، و مطبوعات گفت: بدون شک رسانه ملی می‌تواند در آگاه‌سازی نقش بسزایی داشته باشد ضمن اینکه ما باید در قوانین پیوست فرهنگی را لحاظ کنیم.

وی افزود: ممکن است کسی برای دفاع از خود سلاحی سرد را به همراه داشته باشد بنابراین باید در قانون تعریف شود که افراد در چه محدوده‌ای و طی چه شرایط خاصی می‌توانند از سلاح سرد استفاده کنند.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها