امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42317
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 72
به گزارش فارس، رئیس جمهور افغانستان در دیدار با «یوری سنتیورین» معاون وزارت انرژی روسیه که در رأس هیئتی اقتصادی به افغانستان آمده است، خواستار گسترش ...

به گزارش فارس، رئیس جمهور افغانستان در دیدار با «یوری سنتیورین» معاون وزارت انرژی روسیه که در رأس هیئتی اقتصادی به افغانستان آمده است، خواستار گسترش روابط کابل- مسکو شد.

کرزی در این دیدار که روز دوشنبه در کاخ ریاست جمهوری افغانستان صورت گرفت، بیان داشت که افغانستان به روابط خود با روسیه ارزش قائل بوده و تصمیم دارد که این روابط بیش از پیش گسترش یابد.

به گزارش تلویزیون دولتی افغانستان، کرزی به هیئت روسی اطمینان داد که افغانستان در زمینه گسترش هر چه بیشتر روابط تجاری و اقتصادی میان 2 کشور، آماده همکاری است.

کرزی در این دیدار از هیئت روسی خواست تا شرکت دولتی هوایی «ایرو فلوت» روسیه پروازهای خود را به افغانستان آغاز کند.

یوری سنتیورین نیز در دیدار اظهار داشت که دولت و بازرگانان روسیه خواهان گسترش روابط تجاری و اقتصادی با افغانستان بوده و به همین دلیل هیئتی را به افغانستان اعزام کرده‌اند.

نتیورین که ریاست کمیسیون مشترک بین‌الحکومتی همکاری‌های تجاری و اقتصادی روسیه و افغانستان را نیز به عهده دارد، اظهار داشت: وی و هئیت همراهش در سفر به افغانستان مشغول رایزنی با مسئولان اقتصادی افغانستان در خصوص گسترش روابط اقتصادی کابل- مسکو هستند.

هیئت اعزامی روسیه به افغانستان متشکل از 53 نفر است که در آن نمایندگان شرکت‌های دولتی و خصوصی روسیه حضور دارند.

این هیئت در حال حاضر رایزنی‌های اقتصادی خود را با هیئت اقتصادی افغان در چارچوب کمیسیون مشترک بین‌الحکومتی همکاری‌های تجاری و اقتصادی روسیه و افغانستان آغاز کرده است.

هیات اعزامی روسیه فرصت‌های سرمایه‌گذاری را در عرصه‌های مختلف در افغانستان مطالعه خواهد کرد.

ریاست کمیسیون مشترک بین‌الحکومتی همکاری‌های تجاری و اقتصادی روسیه و افغانستان را از طرف افغانستان «عبدالهادی ارغندیوال» وزیر اقتصاد این کشور به عهده دارد.

گفته می‌شود که هیئت اعزامی روسیه به افغانستان، توافقی را در زمینه حمایت و تشویق سرمایه‌گذاران روسی در افغانستان و گسترش ارتباطات بین فرودگاه‌های کابل و مسکو امضا کند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها