امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42320
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، المانیتور در گزارشی نوشت: باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا به سختی آموخت که ترسیم خطوط قرمز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، المانیتور در گزارشی نوشت: باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا به سختی آموخت که ترسیم خطوط قرمز «بازی» نیست. اگر او در تاریخ 20 اوت سال گذشته میلادی اعلام نمی‌کرد که استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی در سوریه به منزله عبور از خطوط قرمز است، اکنون مجبور نبود بین از دست دادن اعتبار آمریکا و فرسایش پرستیژ خود یا افزایش حصار نظامی در خاورمیانه و در نتیجه گسترش تنش با روسیه یکی را انتخاب کند.

این گزارش تصریح می‌کند که شاید دیگر در آینده نزدیک شاهد اعلام خط قرمز از سوی باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا نباشیم. ماجرای سوریه ثابت کرد که خط قرمز دیروز می‌تواند به فضای خاکستری امروز بدل شود.

المانیتور ادعا کرده است که با توجه به عملکرد اوباما، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز دیگر نمی‌تواند به خط قرمزی که در خصوص برنامه هسته‌ای ایران توسط اوباما ترسیم شده است، اعتماد کند.

یک سال قبل، وزیر دفاع وقت آمریکا، «لئون پانتا»، در مصاحبه‌ای با فارین پالیسی گفته بود که خطوط قرمز سیاسی هستند و برای به گوشه رینگ بردن طرف مقابل از آنها استفاده می‌شود. واقعیت آن است که روسای جمهور آمریکا یا نخست‌وزیرهای اسرائیل تصمیمات خود را بر اساس یک مشت خط قرمز اتخاذ نمی‌کنند.

به نوشته المانیتور، وقتی که تمام طرف‌ها در نبرد سوریه از تمام خطوط قرمز عبور کرده‌اند بهتر است اوباما یک‌بار دیگر سخنان وزیر دفاع سابق خود را بخواند. به‌جای ترسیم خطوط قرمز، اوباما بهتر است سیاست خود در خاورمیانه را مجددا مرور کند و ببیند چگونه باید با تحولات جدید در خاورمیانه مواجه شود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار